Eesti uudised

Jõgevamaal avariisse sattunu: „Mu esimene mõte oli – jääks me ometi teele! Ei jäänud.“ (53)

Maarit Stepanov, 11. august 2018, 23:16
 Kalle Paas
Laupäeval põrkasid Mustvee vallas Raja külas kokku sõiduauto ja liinibuss, kus oli koos juhiga kokku 38 inimest. Enamik reisijatest pääses tervelt. „Kui meil poleks olnud turvavöö kinnitatud, oleksime lennanud bussis ringi nagu kartulikotid,“ räägib bussis olnud Kalle Paas. 

Tartu kultuuripealinna projektijuht Kalle Paas sõitis selle bussiga Narva teatrisse. „Panen üldiselt alati turvavöö kinni, kus iganes ma ka pole, aga seekord unustasin: jäin midagi telefonist lugema. Kuid Alina oli endale kogemata minu vöö peale pannud ning neid ümber vahetades tuletas asja mullegi meelde. See oli õnn,“ rõõmustab Paas.

Politsei kirjeldas, et esialgsetel andmetel keeras sõiduautot Hyundai juhtinud 81aastane naine tähelepanematusest kõrvalteelt ette peateel Tartust Jõhvi poole sõitnud SEBE liinibussile, mida juhtis kaine 66aastane mees.

ÕNNETUSPAIK: Laupäeval Mustvee vallas Raja külas toimunud kokkupõrke tagajärjel paiskus liinibuss kraavi, sõiduauto jäi aga teele. Avarii tagajärjel sai viga kaheksa inimest. Kalle Paas

Paasi sõnul pidurdas buss pool tundi pärast sõidu algust äkiliselt, rammis kõrvalteelt talle ette sõitnud väikeautot, kaotas juhitavuse ja põrutas bussijuhi pingutustest hoolimata kraavi poole. „Mu esimene mõte oli – jääks me ometi teele! Ei jäänud. Siis hakkas inertsist edasi liikuv buss külili vajuma. Kui meil poleks olnud turvavöö kinnitatud, oleksime lennanud bussis ringi nagu kartulikotid, ning kukkunud otsa üksteisele ja sellele naisele, kes oli teisel pool vahekäiku," kirjeldab Paas. Ta usub, et ilma turvavöödeta oleks nad kukkunud vastu bussiakent, mis oli surutud vastu metsaalust.

Buss paiskus kokkupõrke tagajärjel kraavi ja vajus külili. Avariiline sõiduauto jäi teele. Paasi sõnul oli see tohutult õnnelik õnnetus: bussis olijatest said vaid mõned muhke ja kriime. Ta usub, et ilmselt oli see nõnda tänu sellele, et suurem osa reisijatest olid kinnitanud turvavöö. Möödasõitjad tulid õnnetusse sattunutele kohe appi ning politsei ja kiirabigi saabusid peagi. „Bussijuht, reisijad ja möödasõitjad olid üksteise suhtes abivalmis ja politsei-pääste ruttu kohal,“ sõnab Paas.

„Hiljem, kui inimesed olid üksteist ja asju bussist välja aidanud, tänasin rahva ja ametiasutuste vahel asjalikult toimetanud Simple Expressi bussijuhti. Temagi jäi imekombel terveks,“ lausub Paas. „Patsutasin teda õlale ja ütlesin: „Mul on väga hea meel, et te olete terve!“ Hallipäine vana mees vastas rahulikult: „Mis mina, ma olen lihtne töömees! Kõige olulisem on, et teie olete terved. Mul on väga kahju, et üldse nii juhtus. Te olete meie kliendid ja me peame teie eest hoolt kandma!““

 Kalle Paas

Haiglasse viidi kaks inimest

Sündmuskohal töötanud avariipolitseiniku sõnul sai seitse reisijat kannatada. Ühe vigastused olid raskemad ja meedikud viisid ta tervisekontrolliks haiglasse. Teistele osutati esmaabi kohapeal. Õnnetuses sai viga ka sõiduautos üksi viibinud eakas naine. Temagi viidi haiglasse. Vigastustest pääsenud reisijatele kutsuti järele asendusbuss, mis viis nad sihtkohta.

Õnnetus juhtus sirgel teelõigul, kus nähtavus ja ilmaolud olid head. Tartu jaoskonna avariipolitseinik Rando Jõemets sõnas, et eakas autojuht ei pruukinud ristmikule jõudes peateel liikunud liinibussi kuigi hästi tähele panna, ning eeldas, et võib soovitud manöövri sooritada. „Kas mitme vigastatuga lõppenud raske avarii puhul on veel asjaolusid, mis võisid seda soodustada, uuritakse alustatud menetluses,“ ütles ta.

Jõemets märkis, et eakamad autojuhid peaksid oma sõiduvõimekust kriitiliselt hindama, ning kui reaktsioon ei ole piisav ja tähelepanu on napp, ei tohiks nii enda kui ka teiste ohutuse tagamiseks autorooli mitte minna. „Oluline roll on siin ka eakate noorematel lähedastel, kes saavad olukorra hindamisel abiks olla,“ ütles avariipolitseinik.

53 KOMMENTAARI

a
am 13. august 2018, 09:14
Sõitsin Pärnust Tallinna.Mingi moment nägin tahavaate peeglist,et suur buss läheneb ja möödus minust kohast,kus oli pidev topeltjoon ,kiirus oli tal kindlasti 120+.Selleks oli SiMPLE buss.Ja neid kordi on ennemgi olnud,mitte nii ohtlikke.Simple bussiga ma ei sõidaks.
j
JAAAA 12. august 2018, 22:05
81 aastane mutike tegi bussile ära. Kas enam tohikski lasta üle 70 aastasi enam rooli keerama. Kus on seadus. President. tehke uus seadus et iga mutt või ätt kes 70 aastased enam Baranka taha ei istuks.
Loe kõiki (53)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee