Arvamusfestival. (Stanislav Moškov)

Arvamusfestivali korraldajate sõnul tõi kuues festival kahe päeva jooksul Paidesse 10 000 inimest. Läbivateks teemadeks olid tänavu suhtluskultuur ning demokraatias osalemise võimalused.

Festivalil oli 24 ala ning kokku toimus 160 arutelu. Festivali eestvedaja Maiu Lauringu sõnul on arvamusfestivali formaat Eestis hästi vastu võetud. "Festivalile tulevad inimesed, kellel on aruteludele kõrged ootused ning kes lähevad kuulama konkreetseid teemasid. Kaasavate formaatide kõrval soovitakse läbimõeldud ja mitmekülgset sisu ning see eeldab üha paremat ettevalmistust nii arutelu korraldajatelt, osalejatelt kui arutelu juhtidelt," tõi Lauring välja oma tähelepanekud.

Arutelude teemadering oli lai, avaliku ideekorje tulemusel jõudsid programmi Eesti inimeste jaoks olulised teemad inimvarast põhiväärtusteni. Eriline tähelepanu oli arutelukultuuril ning demokraatias osalemisel. Vestlustest koorus mõte, et demokraatia püsimiseks on seaduste kõrval olulised ühised väärtused ning et suhtluskultuuri edenemise eelduseks on suhtlusoskuste õpetamine. 

Arvamusfestival soovib festivali hea arutelutavaga luua ühist teadmist hea arutelu reeglite kohta. Festivalil toimunud purgihääletusel arvasid osalejad, et edasiviiva arutelu eeldusteks on teineteise kuulamine ning oma väidete tõestamine. 

Arvamusfestivali korraldajad tänavad kõiki, kes andsid oma osa! Järgmine Arvamusfestival toimub 9. ja 10. augustil 2019 Paides.

Jaga artiklit

25 kommentaari

U
Uunu  /   13:32, 13. aug 2018
kalkun arvas ka, et munes, hoopis aga si...ttus
K
konsa  /   07:40, 13. aug 2018
Arvamusfestivali aruteludes osales 10 000 inimest
.-.-.-.-.-
MITTE MILLEGI arvamusfestival, ehk räägiti mittemillestki ja ette teada tulemus on null

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis