Maailm

Rumeenias toimunud meeleavaldustel sai viga üle 400 inimese (10)

Toimetas Maarit Stepanov, 11. august 2018, 19:14
Meeleavaldused reedel Bukarestis AFP/Scanpix
Kümned tuhanded rumeenlased tulid reedel tänavatele, et avaldada meelt võimuloleva sotsiaaldemokraatliku partei vastu. Bukarestis kiskusid asjad aga teravaks ning politsei kasutas protestijate vastu pisargaasi, kirjutab Reuters.

Meeleavaldusi korraldasid välismaal elavad rumeenlased, kes pole rahul, et riigis lokkab korruptsioon ning töötajatel on madalad palgad. Võimulolevat sotsiaaldemokraatlikku parteid süüdistatakse aga justiitssüsteemi nõrgestamises.

Mitmed meeleavaldajad püüdsid Bukarestis murda politseinike ridadest läbi ning jõuda valitsushooneni. Paljud viskasid märulipolitseinike pihta pudeleid ja kive. 

Politseinikud kasutasid meeleavaldajate vastu veekahurit ja pisargaasi. Sotsiaalmeedias levivad videod aga sellestki, kuidas korrakaistjad löövad teiste seas ka rahumeelseid protesteerijaid, kes hoiavad heatahtlikuse märgiks oma käsi üleval.

Arstiabi on seni vajanud üle 400 inimese, sealhulgas ka kaks märulipolitseinikku.

Riigi president Klaus Iohannis mõistis politsei ebraproportsinaalse jõukasutamise hukka. "Siseminister peab koheselt selgitama viisi, mil moel tänaõhtuseid sündmusi käsitleti," kirjutas Iohannis oma Facebookikontol.

Samal teemal

14. august 2018, 19:07
RUMEENIA MEELEAVALDUSED: president ja valitsuspartei süüdistavad teineteist vägivalla õhutamises

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee