Meeleavaldused reedel BukarestisFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Maarit Stepanov 11. august 2018 19:14
Kümned tuhanded rumeenlased tulid reedel tänavatele, et avaldada meelt võimuloleva sotsiaaldemokraatliku partei vastu. Bukarestis kiskusid asjad aga teravaks ning politsei kasutas protestijate vastu pisargaasi, kirjutab Reuters.

Meeleavaldusi korraldasid välismaal elavad rumeenlased, kes pole rahul, et riigis lokkab korruptsioon ning töötajatel on madalad palgad. Võimulolevat sotsiaaldemokraatlikku parteid süüdistatakse aga justiitssüsteemi nõrgestamises.

Mitmed meeleavaldajad püüdsid Bukarestis murda politseinike ridadest läbi ning jõuda valitsushooneni. Paljud viskasid märulipolitseinike pihta pudeleid ja kive. 

Politseinikud kasutasid meeleavaldajate vastu veekahurit ja pisargaasi. Sotsiaalmeedias levivad videod aga sellestki, kuidas korrakaistjad löövad teiste seas ka rahumeelseid protesteerijaid, kes hoiavad heatahtlikuse märgiks oma käsi üleval.

Arstiabi on seni vajanud üle 400 inimese, sealhulgas ka kaks märulipolitseinikku.

Riigi president Klaus Iohannis mõistis politsei ebraproportsinaalse jõukasutamise hukka. "Siseminister peab koheselt selgitama viisi, mil moel tänaõhtuseid sündmusi käsitleti," kirjutas Iohannis oma Facebookikontol.