Krimi

Kaheksa inimest sai viga

FOTOD | Jõgevamaal põrkasid kokku liinibuss ja sõiduauto (53)

Toimetas Silja Ratt, 11. august 2018, 14:55
 Politsei- ja piirivalveamet
Liiklusõnnetusest Mustvee vallas Raja külas Jõhvi-Tartu-Valga tee 75. kilomeetril teatati häirekeskusele täna pealelõunal. Viga sai kaheksa inimest.

Politsei selgitas, et esialgsetel andmetel oli sõiduautot Hyundai juhtinud 81-aastane naine tähelepanematusest keeranud kõrvalteelt ette peateel Tartust Jõhvi suunas liikunud SEBE liinibussile, mida juhtis kaine 66-aastane mees. Kokkupõrke tagajärjel paiskus liinibuss kraavi ning vajus külili, avariiline sõiduauto jäi teele.

Samal teemal

Sündmuskohal töötanud avariipolitseinik selgitas, et liinibussis oli koos juhiga kokku 38 inimest. Bussis viibinutest sai viga 7 inimest, ühe vigastused olid raskemad ja meedikud viisid tema tervisekontrolliks haiglasse. Teistele bussireisijatele osutati esmaabi kohapeal. Õnnetuses sai viga ka sõiduautos üksi viibinud eakas naine, temagi viidi haiglasse ravile. Õnnetuses vigastustest pääsenud bussireisijatele kutsuti järele asendusbuss, mis reisijad soovitud sihtkohta viis.

Õnnetus juhtus sirgel teelõigul, nähtavus ja ilmaolud olid head. Teada on, et mõlemal avariis osalenud juhil on sõiduki juhtimisõigus.

Tartu jaoskonna avariipolitseinik Rando Jõemets sõnas õnnetuse üksikasju selgitades, et eakas autojuht ei pruukinud ristmikule jõudes peateel liikunud liinibussi kuigi hästi tähele panna ning eeldas, et võib soovitud manöövri sooritada. „Kas mitme vigastatuga lõppenud raskes avariis on veel asjaolusid, mis selle aset leidmist võisid soodustada, uuritakse alustatud menetluses.“  

Ta lisas veel, et eakamad autojuhid peavad kriitiliselt hindama oma sõiduvõimekust ning kui reaktsioon ei ole piisav ning tähelepanu napp, tuleks nii enda kui teiste ohutuse tagamiseks autorooli mitte minna. „Oluline roll on siin ka eakamate inimeste noorematel lähedastel, kes saavad olukorra hindamisel abiks olla,“ ütles avariipolitseinik.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee