Boris Johnson (Reuters/Scanpix)

Briti endine välisminister Boris Johnson sattus kriitikalaviini alla, kui solvas burkakandjast mosleminaisi. Iroonilisel kombel on Johnson ise tegelikult burkakeelu vastu.

Johnson kirjutas väljaandele Daily Telegraph arvamusloo, milles väljendas vastumeelsust Taanis hiljuti kehtima hakanud burkakeelule. Samas kirjutas eksminister, et ei mõista naisi, kes sellise rõivavaliku teinud on.

„On täiesti naeruväärne, et inimesed teevad valiku ringi patseerida, nähes välja nagu kirjakastid,“ kirjutas Johnson. Ta kinnitas, et on burkakeelu vastu, kuid leidis, et naised, kes traditsioonilist nägu katvat rõivastust kannavad, näevad välja nagu pangaröövlid.

Mitmed briti poliitikud, sealhulgas peaminister Theresa May ja endine riigiprokurör Dominic Grieve eksministriga üht meelt ei ole. Grieve ähvardas konservatiivide parteist välja astuda, kui Johnson kunagi selle juhiks peaks saama.

Jaga artiklit

7 kommentaari

R
Rumalus  /   14:06, 12. aug 2018
Mina sellesse postkasti küll oma kirja ei postitaks.
M
mannikeõunapuuall  /   12:01, 12. aug 2018
Igal maal omad tavad! Kui tahad oma kotti kanda, ela seal, kus see kombeks, aga ära roni sellega paikkonda, kus on teised riietumistavad. Meie ei kanna ju Iraani vm islamiriiki minnes bikiine ja üldse paljastavaid rõivaid nagu siin, juba elementaarsest viisakusest kohalike tavade vastu. Kas nendelt on seda nii palju nõutud?
Postkastiga võrdlemises pole iseenesest küll midagi taunitavat, oleks võinud hea fantaasia korral ka palju rõvedama võrdluse leida. Veidike huumorimeelt ja oskust nii teiste kui enda üle naerda ei teeks halba.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis