Tetsuo Yukioka (keskel), ülikooli tegevdirektor, lahkub pressikonverentsilt (Reuters/Scanpix)

Tokyo Meditsiiniülikool palub vabandust naissoost tudengikandidaatide ees, kelle tulemusi on kool juba aastaid madalamaks võltsinud.

Üks Jaapani mainekamaid arstiteaduskoole sattus skandaali keskmesse, kui riigi suurim ajaleht Yomiuri Shimbun paljastas ülikooli sisseastumiskatsetel juba 2006. aastast saati toimunud pettused. Ülikool hindas teadlikult naissoost sisseastujate tulemusi kehvemalt. Kooli juhtkond tunnistab, et tahtsid meelega vähendada naistudengite hulka, põhjendades pettust sellega, et polnud kindlad, kas naised ikka hiljem haiglatesse tööle läheksid.

Ka meessoost kandidaadid, kes olid varem vähemalt neljal korral ülikooli sisse pääseda üritanud, kuid polnud õnnestunud, said sisseastumiskatsetel tegelikkusest kehvema skoori.

Lisaks tunnistas ülikooli juhtkond, et 19 tudengit, kes koolile rahalisi annetusi tegid, said eksamitel kõrgemaid punkte. 8. augustil toimunud pressikonverentsil palus kooli juhtkond oma tegevuse eest vabandust.

Jaga artiklit

3 kommentaari

N
nüüd  /   16:49, 11. aug 2018
teevad harakiri
E
Eino Taruk  /   21:09, 10. aug 2018
Ühel pool võltsitakse tulemusi , et naised sisse ei saaks, teises "progressiivsemas" riigis tehakse jälle mööndusi, et saaks sisse. Üks lollus mõelmad.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis