Juhtkiri

Juhtkiri | Rohkem arvamusi (4)

Ohtuleht.ee, 10. august 2018, 16:43
Arvamusfestivali on kritiseerijad pidanud poliitikute salakavalaks plaaniks kanaliseerida rahval arvamusavaldamise õigus vaid kahele päevale aastas ühes kindlas kontrollitud kohas ja suunas. Jõudu sellisteks (lora)juttudeks andsid näiteks Facebook ja Youtube, sulgedes sellele nädalal üha aktiivsemalt parempoolsete vaadetega inimeste postitusi ja kontosid.

Ühes võime tõenäoliselt kokku leppida: arvamuste paljusus on kriitiliselt oluline ja arvamusi tasub kuulata. Tõsi, trollimine, spämmimine või lihtsalt peldikuseinaks olemine on ajastu kaasnähtused, mis tuleb lastehaigusena üle elada. Siiski on kurb, et mõned poliitilised jõud jäävad Paides toimuvast arvamusfestivalist eemale, selmet seal aktiivsemalt kaasa lüüa, sest festival pakub inimestega suhtlemise võimalust.

Samal teemal

See võimalus on seda olulisem, et internetis tegutsevad keskkonnad juhinduvad peamiselt ärilistest eesmärkidest – Facebookil on aktsionärid, kes nõuavad, et firmasse pandud raha kasvaks. Nii peavad keskkonnad valima suuna, mis seda eesmärki täidaks ja võimalikke ohukohti enda jaoks minimaliseerima.

Kui sealsed juhid leiavad, et su mõtteavaldused mõjuvad poriste jalajälgedena nende puhtal vaibal, siis kas maksab olla solvunud, kui sul palutakse toast lahkuda? Samas pole toast ärakuulamata väljaviskamine hea asi. Nagu ka mõtete demagoogiline moonutamine, naeruvääristamine, aiaaugust rääkimine ja ülekarjumine. Tegusõnad, mis kirjeldavad kahjuks üha enam Eesti poliitilist debatti.

Poliitilise väitlemise allakäigu näiteks sobib „Foorumi“ saade, kus esinevad poliitikud rebivad küll kildu, aga kas keegi suudab meenutada, millest käis jutt saates, kus Kaja Kallasele heideti ette kauneid silmi, kuid lukus suud või kus oponenti nimetati isamaaliseks seaks, värdjaks ja lurjuseks?

Ära kuulata pole tarviski, kui pead saab vajadusel panna veerema niisama. Ameerikalik sõu on teretulnud, kuid sellega kaasneb pealiskaudsus. Ei soovi Eesti riiki, kus trooniks loosung – suu kinni, kui minuga räägid!

4 KOMMENTAARI

a
12. august 2018, 13:36
Artikli keskel oleva reklaami pilt peaaegu
https://www.youtube.com/watch?v=hb5MEN3o3j4
15:30
t
Tsensuur 12. august 2018, 09:35
Fasebook tsenseerib arvamusi, loobusin sellest, soovitan teistelegi. Sealt , kus ei saa vabalt oma seisukohta avaldada on mõistlik eemale hoida.
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee