2
fotot
(Tiina Kõrtsini)

Poisteansambli Jam turuletooja Aarne Valmis meenutas Vikerraadio saates "Aeg peatub", et kuulis 17aastaste Mihkel Mattiiseni ja Juss Tamme lugu juhuslikult raadiost ning selle peale lõi tal kohe lamp põlema.

"Helistasin poistele, et aasta lõpuks on vaja plaat välja anda. Tegime Mikk Targoga kasumijaotuse ja nad hakkasid Kalamajas Miku keldris tööle. Album osutus nii edukaks, et mõne päevaga oli mitme kuu töö ees," rääkis Valmis ja lisas, et noorte Jami poiste teenistus oli müstiline. "Mihkel teenis ikka oluliselt rohkem kui tema isa, kes oli toona Eesti Kontserti direktor. Eks nad elasid lõbusat elu ja pidutsesid kõvasti, aga kuna nad olid nii musikaalsed, jäid nad kahe jalaga maa peale. Aga tagantjärele võiks mõelda küll, et mitme korteri raha ära pidutseti."

(Ilmar Saabas / Ekspress Meedia)

Kuna Mikk Targo hakkas seejärel kokku panema ansamblit Code One ning keskendus aina rohkem sellele, tundsid Valmis, Mattiisen ja Tamm, et oleks tarvis enda stuudiot, mille jaoks hakati kümnendi keskel raha kõrvale panema. "Tollel ajal oli see ikka jõhkralt kallis, aga me suutsime seda endale lubada. Ja siis hakkasime Jami kõrval tegema ka teisi asju. Sealsamas stuudios sündis ju ka Push Up'i looming."

Kuula järele 90ndate muusikasaadet "Aeg peatub"!

Jaga artiklit

5 kommentaari

B
Bonnie&Clyde  /   11:03, 12. aug 2018
Olin seal baarman 95-97 aastatel. Eesti kalleim privaatööklubi kus kokteil maksis sama raha, mis poest oleks saanud 4pdl riigiviina. JAM käis seal iga nädal pidutsemas, arved olid kolossaalsed.
P
Papp  /   23:46, 11. aug 2018
Jõhvi oleks nad saanud iga kuu mitu korterit osta. Sai juhuslikult sellel ajal nende sellidega koos asjatatud ja tõepoolest, sajaste ja viisajaste pakid olid poistel taskus kui väljas pidutsemas käidi. Raha ei saanud seal kunagi otsa

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis