Teater

„Kremli ööbikud” ostsid Narva teibist ja LED-pirnidest tühjaks

GALERII | Täna esietendub Narvas Tartu Uue teatri hiigellavastus „Kremli ööbikud“ (30)

Aigi Viira, 10. august 2018, 13:03
"Kremli ööbikud" Aldo Luud
Kreenholmi saar. Räsitud paik Narva kose ja kaks korda aastas voolava unustuse jõe naabruses.

Hiiglaslik vabaõhusaal 2444 isteplatsiga, kus kus täna õhtul esietendub Tartu Uue teatri suurprojekt „Kremli ööbikud”. Paar päeva enne tähtsat õhtut vurisesid Kreenholmi manufaktuuri vana ketrustehase ruumes õmblusmasinad – valmisid viimased kostüümid. Grimmiala parukavarnade vahel siblisid jumestajad-juuksurid, et sajale parukale õiget vunki sisse kammida. Lavastusmeeskond paarutas mööda ehitus- ja kangakauplusi, et kruvide ja musta kanga tagavarasid täiendada. Kokku vehkles lava taga ja laval tol päeval ligi 80 inimest.

Samal teemal

„Narva ehituspoed oleme kahepoolsest teibist, kruvidest ja spray-liimist tilgatumalt tühjaks ostnud,” muigas „Kremli ööbikute” lavastusjuht Viljar Pohhomov. „Täna sai siinsest Abakhani poest tänu meile otsa ka must kangas.” „Kremli ööbikute” autor Ivar Põllu muheles: „Ja kõik LED-pirnid oleme ka ära ostnud!”

Lavaloos, mis pajatab NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest, laval on Märt Avandi, Saara Kadak, Maria Annus, Katrin Pärn, Juss Haasma, Tambet Seling, Janek Joost, Priit Strandberg, Robert Linna ja ansambel Lexsoul Dancemachine. Dramaturg Ivar Põllu kirjutatud „Kremli ööbikute” lavastaja on Robert Annus, lavakunstnikuks Ott Kangur ja kostüümikunstnikuks Kristiina Põllu.

Täna esietenduvat lugu mängitakse Narvas Kreenholmi manufaktuuris 22. augustini.

30 KOMMENTAARI

a
Aadu 17. august 2018, 15:49
Etenduse dramaturgiline osa on hämmastavalt kehva. Justkui on üritatud kramplikult mittekorrata Joalast raamatutes, artiklites ja intervjuudes kirjuta...
(loe edasi)
k
Kalev 11. august 2018, 21:47
Kas keegi räägiks ka etendusest? Kuidas meeldis või ei meeldinud?
Loe kõiki (30)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee