Tallinna linnavaade (Tiina Kõrtsini)

Pärast haldusreformi on Eestis neli linna pindalalt suuremad kui Tallinn, rääkis ERR-i raadiouudistele rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna juhataja Väino Tõemets.

Tõemets seletas, et enne haldusreformi oli meil täpselt sama palju linnu kui praegu ehk 47 linna. Seal sees on nii haldusüksused kui asustusüksused. Kui aga rääkida nendest linnadest, mis on haldusüksused või kus on volikogud, siis enne haldusreformi oli neid 30 ja praegu on 15. Haldusreform muutis aga paljude linnade pindala.

Kõige suurem linn enne haldusreformi oli Tõemetsa sõnul pindala järgi Tallinn, siis tuli Narva, siis Paldiski. Kõige suurem vald oli pindala järgi Märjamaa. Nüüd aga liitusid linnadega ka vallad.

"Pärnu linn liitus ümberkaudsete valdadega ja Pärnu linna territoorium on nüüd 855 ruutkilomeetrit, mis on enam-vähem sama nagu enne haldusreformi oli kõige suurema valla territoorium," tõi Tõemets näite.

"Praegu peale haldusreformi meil on selliseid linnu viis, kes ühinesid ümberkaudsete valdadega ja kus me võime öelda, et linna territooriumil asuvad praegu linn ja asulad: külad, alevikud ja alevid. Need linnad on Pärnu, Paide, Narva-Jõesuu, Haapsalu ja Tartu. Ülejäänud linnad, mis on haldusüksused ja kus volikogud toimivad, nemad jäid oma vanadesse piiridesse," selgitas Tõemets.

Pärnu linn on 855 ruutkilomeetrit, Paide 443, Narva-Jõesuu 411, Haapsalu 264, Tartu 154. Tallinna pindala on 158 ruutkilomeetrit, seega on see pindala järgi suuruselt viies linn.

Jaga artiklit

3 kommentaari

N
Norija  /   12:41, 10. aug 2018
Ei tea, kas maailmas on veel kusagil linna, mille koosseisus on ka külad? Mul oli just ristsõnas küsimus - "Küla Pärnu linnas". Tobeduse tipp mu meelest. Mitte küsimus kui niisugune vaid see uus halduskorraldus.
  /   13:46, 10. aug 2018
on ikka mujal ka. euroopa suurim linn on rovaniemi. see ei ole nali.

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis