Maailm

EMMANUEL MACRON – president, erootikakirjanik ja kanakasvataja (28)

Allan Espenberg, 11. august 2018, 08:02
PRANTSUSMAA ESIPAAR: President Emmanuel Macron (40) koos abikaasa Brigitte Macroniga (65).Foto: ARP/Scanpix

Prantsusmaa on oma uue ja noore presidendi eestvedamisel hakanud etendama senisest tunduvamalt suuremat ja tähtsamat rolli Euroopa poliitikas, aga ka maailmas. Emmanuel Macron võib vabalt pühkida oma teelt nii Angela Merkeli kui ka Jean-Claude Junckeri ning võib-olla suudab ta vastupanu osutada isegi Donald Trumpile. Samas on Macron pälvinud palju tähelepanu ka mitmesuguste lõbusate skandaalikeste või huvitavate vahejuhtumitega.

Järgmisel nädalal täitub Macronil Prantsusmaa presidendina 15 kuud. Seetõttu võiks heita põgusa pilgu tema senistele tegemistele ja tulevikuplaanidele, aga ka mõnele eriskummalisele vahejuhtumile või omapärasele sündmusele, mille hulgas on olnud nii talle ebameeldivaid kui ka meeldivaid.

Macronil olid ametisse asudes kavas suured plaanid ja mahukad reformid, kuid Prantsusmaa üldsus pole neid kuigi hästi vastu võtnud. Majandust kahjustavad streigid ja valitsusvastased demonstratsioonid kasvavad sageli üle kokkupõrgeteks ja rahutusteks. Samas on Macroni ajal kiirenenud majanduskasv, vähenenud tööpuudus, suurenenud sotsiaalliikumiste ja kiriku osatähtsus, paranenud suhted Venemaaga jne.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. september 2018, 11:01
BBC: Prantslased peavad Macroni tundetuks ja ülbeks
25. september 2018, 22:03
EBAPOPULAARNE: president Macroniga on rahul vaid 29% prantslastest
4. september 2018, 12:25
MACRON: Putin unistab Euroopa Liidu lagunemisest
31. august 2018, 10:50
Proua Macron ei lubanud Soomes oma luksuslikke tosse pildistada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee