Eesti uudised

Ratas: kahtlustuse saanud Narva volikogu liikmed ei saa oma kohtadel jätkata (25)

Toimetas Silja Ratt, 10. august 2018, 10:32
Jüri Ratas Alar Truu
Keskerakonna juhatus arutas täna Narva volikogu liikmetele esitatud kahtlusi ning otsustas, et kahtlustuse saanud inimesed peavad uurimise ajaks peatama volikogu liikme staatuse ning taanduma juhtivatelt kohtadelt ka linnaasutustest.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas selgitas, et vastavalt Keskerakonna põhikirja punktile 14.3 otsustas juhatus, et toimingupiirangu rikkumises kahtlustuse saanud või kriminaalkorras süüdi mõistetud Narva linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed ei saa jätkata volikogu liikmetena.

Samal teemal

Juhatuse otsuse järgi ei saa kahtlustatud jätkata tööd juhtivatel kohtadel Narva linnasüsteemis, sh Narva linnaasutustes, kuniks nende vastu esitatud kahtlustused pole ära langenud. „Samuti tegi juhatus ettepaneku valida Narva linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni esimeheks ning linnavolikogu esimehe ja aseesimehe kandidaatideks inimesed, kes pole korruptsioonikahtlustustega seotud,“ rõhutas Ratas.

Ratas kordas oma seisukohta, et tema juhitud Keskerakond ei salli korruptsiooni mitte ühelgi kujul. „See on terve ühiskonna probleem, mille väljajuurimisse peavad aktiivselt panustama nii õiguskaitseorganid, poliitikud kui kõik inimesed. Avalikke vahendeid tuleb alati kasutada läbipaistvalt, lähtuvalt inimeste ühistest huvidest ning vältides huvide konflikti,“ rõhutas Ratas. „Narva elanikud väärivad ausat, läbipaistvat ja ühistest huvidest lähtuvat linnajuhtimist.“

Keskerakonna juhatus palus Narva piirkonna juhatusel lähipäevil koguneda, et arutada erakonna juhatuse otsuse täitmiseks vajalikke samme.

Keskerakonna põhikirja punkt 14.3 ütleb, et omavalitsuse volikogu Keskerakonna fraktsioon juhindub oma tegevuses erakonna põhikirjast ja programmist ning kongressi, erakonna volikogu, erakonna juhatuse, erakonna piirkonna juhatuse ja erakonna osakonna juhatuse otsustest.

25 KOMMENTAARI

m
Mx35 10. august 2018, 22:21
Kuidagi sarnane tegevus... Ka moskva eitab gruusia ja krimmi okupeerimist.. öeldes et tuli rahvale appi kui need kutsusid... Nii ka Narvas... pole usaldust ei keskerakonna ei ka Yekaterina vastu kes esindab kuritöö kahtlustuse saanuid...
y
Yana 10. august 2018, 19:53
Jüri, kas sinu kjäest kjeegi kjüsis või
Loe kõiki (25)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee