Eesti uudised

Vabaerakond soovib topeltministrite kohtade kaotamist 

Toimetas Silja Ratt, 10. august 2018 08:17
Andres Herkel ja portfellFoto: Tiina Kõrtsini
Vabaerakonna juhatus soovib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis topeltministrite kohtade kaotamist. Seoses ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Urve Palo ametist tagasiastumisega on selleks Vabaerakonna arvates taas tekkinud head eeldused.

Õhtuleht avaldab Vabaerakonna pöördumise:

Austatud Jüri Ratas!
Austatud Jevgeni Ossinovski!

Samal teemal

Vabaerakond tõdeb, et topeltministrid on hägustanud valdkondade vastutusalasid, pole parandanud avalikku haldust ja on toonud kaasa uute poliitiliste ametikohtade loomise.

Vabaerakond teeb ettepaneku, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööd jääks juhtima üks minister. Peaminister Jüri Ratas ja sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski peavad koos otsustama, kas see on Kadri Simson, Rene Tammist või keegi kolmas. Sellise otsuse saab teha kehtiva seadusandluse alusel.

„Rene Tammist on hea spetsialist ja tal võib ministriametiks olla eeldusi, aga selline ametikohtadega žongleerimine ei tule lõpuks kellelegi kasuks,“ ütles Vabaerakonna esimees Andres Herkel.

Vabaerakond taunib praktikat, mille järgi nii sotsiaalministeeriumis kui majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis on loodud topeltministrite kohad üksnes poliitilistel põhjustel. Samuti on tarbetuks muutunud haldusreformi koordineeriva ministri koht rahandusministeeriumis.

Vabaerakond on esitanud riigikogu menetlusse seaduseelnõu 636, mille järgi kaotataks kolme ministri ja seitsme nõuniku ametikohad. Antud eelnõu vastuvõtmine hoiaks lisaks vastutuse selginemisele kokku ka 450 000 eurot aastas.

Samal teemal

13.07.2018
HERKEL VÕRDLEB: mina keskendun programmi sisule, aga Tarand oleks hea bränd
10.07.2018
FOTOD | Ossinovski esitles uut ministrikandidaati
08.07.2018
SDE kandidaat Urve Palost vabaks jäänud ministrikohale on Rene Tammist
23.06.2018
Minister Urve Palo lahkus erakonnast ja astub ministrikohalt tagasi