Maailm

TÄHESÕJAD? USA valitsus plaanib luua kosmosesõjaväe (17)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. august 2018, 22:03
NASA kosmosemoodul Valge Maja ees AP/Scanpix
USA president Donald Trump on pooldajaid juba tükk aega üles kütnud lubadustega sõjaväe uuest tiivast ehk kosmoseväest. USA valitsuse silmis näib kosmos olevat võimalik sõjatander täpselt nagu seda on maa, taevas ja meri.

Trumpi fännid skandeerivad kosmoseväe nime (ingl. k. Space Force) presidendi avalikel üritustel kõva häälega. Iseenesest hea taktika, positiivne eesmärk ikka ühendab inimesi. Mida tähendab kosmosevägi aga tegelikkuses, selgitas Pentagonis kõnet pidanud asepresident Mike Pence.

Samal teemal

„Nagu president Trump varemgi on öelnud, kasutades tema enda sõnu, ei piisa pelgalt sellest, et Ameerika on kosmoses kohal. Vajame Ameerika domineerimist kosmoses,“ rääkis Pence. „Ja seda teemegi. Kosmos on, [Trumpi] sõnu kasutades, sõjapidamise piirkond täpselt nagu maa ja õhk ja meri.“ Ta lisas: „Ajalugu on tõestanud, et rahu tagab vaid tugevus, ning mis puudutab avakosmost, siis selleks tugevuseks saabki lähiaastatel Ameerika Ühendriikide kosmosevägi.“

Pence ütles, et kosmosevägi hakkab aktiivselt tööle 2020. aastal. Ta selgitas, et seda ei hakata looma nullist, vaid pigem koondatakse kokku juba eksisteerivaid kosmoseprogramme ja kasutatakse ära neis töötavat personali. Esialgu, sõnas Pence, juhiks kosmoseväge mõni tsiviilisik, kes alluks otseselt riigi kaitseministeeriumile. Kosmoseväel oleks neli haru, mis tegeleksid tehnikaarenduse, (sõjaliste) kosmoseoperatsioonidega, tugiteenuste ja aktiivse sõjategevusega.

Kaitseministeeriumi 15-leheküljelise plaani kosmoseväe algatamise ja rahastamise peab siiski enne võimalikku käikuminemist heaks kiitma USA kongress.

17 KOMMENTAARI

m
Mx35 13. august 2018, 07:07
Venemaa tegu ukrainaga lepingu mis lubas ukrainale kaitse ja puutumatuse kui ta tuumarelvad loovutab... Aga sellegi okupeeris venemaa Krimmi ja toetab Donetski Terroriste-bandiite
k
kogu 10. august 2018, 21:13
meerika ja yevroimpeeriumi kosmoseprügi viiakse siiani üles vene kanderakkettidega...ju nad peavad siis nendega kaupa tegema.
Loe kõiki (17)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee