Maailm

29 HUKKUNUD LAST: saudid korraldasid Jeemenis lapsi vedanud bussile õhurünnaku (12)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. august 2018 19:32
Rünnakus viga saanud laps haiglavoodilFoto: EPA/Scanpix
Vähemalt 29 last hukkus neljapäeval saudide juhitud õhurünnakus Saada provintsis, teatab Punane Rist. Õhurünnaku sihtmärgiks oli tavaline tsiviilelanikke sõidutanud liinibuss.

Rünnakus sai raskelt viga vähemalt 30 last ning hukkunute arv võib veel tõusta. Jeemeni huthi mässulised hindavad hukkunute ja vigasaanute arvu veelgi kõrgemaks.

Samal teemal

Saudide koalitsioon, mis toetab Jeemeni valitsust võitluses huthide vastu, kinnitab, et pole iialgi tsiviilisikuid sihtmärgiks võtnud, kuid mitmed rahvusvahelised organisatsioonid on märkinud, et saudid pommitavad ilusast jutust hoolimata endiselt koole, haiglaid, elamurajoone ja avalikke turgusid. Ka neljapäevane õhurünnak toimus ühe turu lähistel.

Heategevusorganisatsiooni Save the Children sõnul oli bussis palju koolilapsi, kuna nad tulid äsja klassiekskursioonilt. Bussijuht peatas sõiduki turu juures, et juua osta. Rünnak tabas seega paigalseisvat bussi.

Mitmed liikumised ja organisatsioonid mõistsid rünnaku otsesõnu hukka ning nõuavad neutraalset juurdlust selgitamaks välja rünnaku asjaolusid. Saudi koalitsiooni esindaja lükkas süüdistused tagasi ning väitis hoopis, et huthid kasutavad lapsi ära, et endi terroritegusid varjata. Nende sõnul oli rünnak õigustatud.

Kohalikud aitavad kannatanut haiglasse toimetada Foto: EPA/Scanpix

Praeguse seisuga juba kolm aastat kestnud Jeemeni kodusõda huthi mässuliste ja riigi valitsuse vahel on viinud tohutu humanitaarkatastroofini: nälg, rünnakud, haiguste levik ning ravimite vilets kättesaadavus. Kõige rohkem mõjutab Jeemeni näljahäda ning meditsiiniline hädaolukord lapsi.

Jeemeni kodusõja taustast saab täpsemalt lugeda Õhtulehe artiklist SIIN.

Samal teemal

28.08.2018
SURM, VANGISTUSED, PIINAMINE, NÄLG: Jeemeni kodusõjas pole kumbki osapool süüst puhas
04.06.2018
TERRORISTID VÕI ISAMAALASED? Kes on Jeemenis võitlevad huthi mässulised
31.05.2018
SURNUKS NÄLGINUTE ARVU EI TEA KEEGI: Jeemeni humanitaarkatastroof aina süveneb
28.12.2017
UNICEF: lastevastane vägivald konfliktipiirkondades on šokeeriva ulatusega