Juhtkiri

Juhtkiri | Lõputu talve- või igavene suveaeg?

Ohtuleht.ee, 9. august 2018, 17:34

8 KOMMENTAARI

e
eakas/ 10. august 2018, 09:08
Ärge ikka kõigi eakate nimel sõna võtke! Nii mina kui ka kõik minu tuttavad memmed ärkavad suveti väga varakult lausa päikesetõusul. Ees ootamas tore pikk valge päev. Talvel võis tunnikese kauem magada küll. Sama tsükkel oli kellast kellani tööl käies. Suve õhtuspoolik kulus marjaks ära, Mul kohe kahju oma noortest, kes võimaliku pideva talveaja tõttu ilusad õhtud kaotavad.
Kui ühtne Euroliidu aeg, siis otsustavad ju suured lõunapoolsed riigid, ja meil poleks miagi kaasa rääkida! Kuigi ma ei saa aru, miks näiteks Hispaania peaks talveajaga kaasa minema ja siesta varasemale tooma.. Hommikutunnil ju kuld suus! Aga lõunariiklased ongi ju mugavamad ja laisemad kui põhjapoolsed. Kellakeeramine 2 korda aastas on siiski kõige optimaalsem. 1 kord aastas paaril päeval tund aega varem magama minek nagu lapsi aetakse suveõhtul voodisse, ei tapa küll kedagi!. Teleprogrammide ajad ju ka muutuvad vastavalt!
m
Mees47/ 10. august 2018, 08:34
s
Soovin/ 10. august 2018, 07:44
Valget suveõhtut.Mitte pimedat.
v
vanal ajal/ 10. august 2018, 06:09
alustas eesti talurahvas tööd kui valgeks läks,suvel mindi niitma 3-4 ajal praeguses mõttes.
e
9. august 2018, 18:46
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
l
lastevihkajad / 10. august 2018, 09:55
on suveaja poolt; lastest hoolijad on vööndiaja poolt ja nii lihtne see ongi:)
s
...../ 9. august 2018, 17:42
suveaeg = NSVL_ i dekreediaeg, kas seda tahetakse enamuses? mina ei taha.
s
Sina pabulapoetaja,/ 10. august 2018, 09:52
unusta see neetud NSVL ükskord ära! Praegu käib jutt talve- ja suveajast ja suveaeg oleks parem, kuna talvel on ju nagunii kogu aeg pime.
l
lastest hoolijad/ 10. august 2018, 09:57
Kümme aastat tagasi sai alguse iga-aastane üleminek suveajale. Tänavu toimub see Eestis eeloleval pühapäeval, mil kellaosutid lükatakse tunni võrra edasi.
Lähtudes meditsiinidoktori Selma Teesalu eksperthinnangust, tegi sotsiaalministeerium valitsusele ettepaneku jääda edasi oma vööndiaega ning jätta kevadel ning ka sügisel kellaajad muutmata.
Eilseks ei olnud ministeeriumi ettekanne valitsusse veel jõudnud ning valitsuse tänasel väljasõiduistungil Paides seda päevakorras ei ole.
"Kui sotsiaalministeerium selle täna päevakorda paneb, siis arutatakse," ei välistanud valitsuse pressiesindaja Juhan Kivirähk, et suveajale üleminek tuleb kõne alla juba täna.
Viimase kümne aasta jooksul kellaaegade nihutamise mõju 3000 inimesel uurinud doktor Teesalu leidis, et enim kannatavad kellaaja nihutmaise all lapsed ja üle 45-aastased inimesed. "Inimesed igal aastal ägavad selle all," märkis Teesalu.
Professori sõnul selgus, et kella keeramise tõttu tekib lastel stress ja nad muutuvad jonnakaks, millest ülesaamiseks kulub kaks nädalat.
Teesalu märkis, et ajamuutusele ei ole nii vastuvõtlikud 20.-40. eluaastates inimesed ja need, kes ei pea täpselt kellaaja järgi tööl käima. "See ongi põhjus, miks ei mõisteta, mida kella keeramine kaasa toob," tähendas meditsiiniprofessor.
Sotsiaalministeerium protestib suveaja vastu (0)
, 24. märts 1998, 00:00

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee