„Oi, viimasel ajal on meil hästi põnev elu olnud. Kõik räägivad raketist, mis kadus Lõuna-Eestis ära. Lendas minema ja nüüd keegi ei tea, kus see on. Ja enne seda oli hästi palav... Tõesti, nii hull, et ventilaatorid said poest otsa. Ja Lätis on alkohol ikka odav,“ üritan siinse eluoluga kurssi viia välismaal elavat sõbrannat.

Kui muidu on suvine argipäev oma rõõmude ja muredega ikka mõnevõrra huvitav, siis välismaalasele (või välismaal redutavale eestlasele) Eestis toimuva lahti seletamine on humoorikas katsumus. Millest peaksin rääkima? Mis peaks võõrale korda minema? 

Meeleavaldusi meil pole, üleujutusi samuti mitte. Ja siis ongi nii, et seletad, et jama on majas, sest Patune Pool läheb laiali. Jah, see võib tunduda naeruväärne, aga samas on tore ja armas ka. Riik on just kui kodukootud villane sokk. Lihtne ja tuttav, paar auku on sees, aga käia saab. Vähemalt pole suurriigile omaseid muresid ja probleeme. Tuleviku kohta muidugi ei tea, ajad muutuvad kiiresti.

Jaga artiklit

5 kommentaari

T
Tasuja  /   12:58, 20. aug 2018
Rohkem kui kolmandik tööealisest rahvast rabab välismaal paljud jäävadki sinna:Eestlase elu on seletamatu müstika...
O
oikuitore  /   14:51, 10. aug 2018
sina kristjan väli oled ikka üle kõigist , rääkimata eestlastest! sina ju ei ela seda madalat tavapäevaelu, sina oled ikka ammmerrrika tasemel. no kuidas ei tea tuleviku kohta? millest sa üldse oskad kirjutada? mitte millestki.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis