Krimi

Jaga ja hoiata oma lähedasi!

POLITSEI PALJASTAB: need on kolm enimlevinud välismaa kelmide skeemi, mille orki eestlased lähevad (10)

Ohtuleht.ee, 9. august 2018 17:21
Kuri käsi rahakotti krabamasFoto: Andriy Popov/Panthermedia/Scanpix
Lääne prefektuur avaldas kolm levinud välismaalastest kelmide skeemi, millega tasub olla kursis.

"Õnneks lähevad nende õnge vähesed, kuid aeg-ajalt saame teateid ka selle kohta, et keegi on taas oma rahast ilma jäänud," märgib politsei Facebookis.

SKEEM 1

Teile helistatakse välismaa numbrilt ning räägitakse enamasti vene keeles. Teid püütakse veenda, et keegi teie lähedastest on põhjustanud liiklusõnnetuse ning nüüd on vaja maksta raha. Kas politseile, advokaadile, teisele õnnetuse osapoolele või veel kellelegi. Midagi pole aga tegelikult juhtunud. Teie number saadi juhuvalikuga.

SKEEM 2

Kelm loob asutuse juhi meilikontoga väga sarnase uue aadressi ja saadab ettevõtte raamatupidajale tungiva korralduse teha välismaine kiirmakse. Õnneks on pea kõik sellise kirja saanud raamatupidajad kavala skeemi seni läbi hammustanud.

SKEEM 3

Teile helistatakse välismaa numbrilt, kõneldakse võõrkeeles ja erinevaid keelitamise võtteid kasutades suunatakse teid detailse juhendamise saatel välismaisele internetilehele. Seal palub kelm täita oma juhtnööride järgi vormi ning siduda see oma pangakontoga. Hiljem tühjendavad kelmid kibekiiresti teie konto.

Selliste kelmuste ohvriks langevad pahatihti just vanemad inimesed. Hoiatage oma lähedasi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee