Treener Ekkapol Chanthawong (vasakul) ja päästetud meeskonnaliikmedFoto: Scanpix
Toimetas Liina Hallik 9. august 2018 15:41
Tai andis kodakondsuse treenerile ja kolmele jalgpallimeeskonna liikmele, kes möödunud kuul vee alla jäänud koopast päästeti, kirjutab BBC.

Raske katsumuse ajal selgus, et poisid ja nende treener olid 480 000 kodakondsuseta inimese hulgas, kes Kagu-Aasia riigis elasid. Nende kodakondsustaotlused võeti kiiremas korras menetlusse.

Neli kodakondsuse saanut kuulusid 13 meeskonna liikme hulka, kes 23. juunil koopasse lõksu jäid. Nad leiti kahe briti sukelduja poolt üheksa päeva hiljem, kuid kulus veel kuus päeva, enne kui esimesed tiimi liikmed päästeti.

Treener Ekapol Chantawong, kes sai palju kiidusõnu poiste päästmise eest pärast seda, kui vihmavesi koopasse tulvas, päästeti 18. päeval koos kolme viimase poisiga.

Chantawongile ja kolmele noormehele – kes kõik olid Tai kuningriigis sündinud – anti kolmapäeval toimunud pidulikul tseremoonial üle kodakondsust tõendavad dokumendid.

Paljud Tai kodakondsuseta isikutest on pärit ringirändavatest mägihõimudest ja teistest etnilistest gruppidest, kes on sajandeid elanud Tai, Myanmari, Laose ja Hiina piirialadel. Selliseid inimesi on hinnanguliselt 480 000.