Maailm

Tai päästeoperatsioon: treenerile ja poistele anti kodakondsus 

Toimetas Liina Hallik, 9. august 2018 15:41
Treener Ekkapol Chanthawong (vasakul) ja päästetud meeskonnaliikmedFoto: Scanpix
Tai andis kodakondsuse treenerile ja kolmele jalgpallimeeskonna liikmele, kes möödunud kuul vee alla jäänud koopast päästeti, kirjutab BBC.

Raske katsumuse ajal selgus, et poisid ja nende treener olid 480 000 kodakondsuseta inimese hulgas, kes Kagu-Aasia riigis elasid. Nende kodakondsustaotlused võeti kiiremas korras menetlusse.

Neli kodakondsuse saanut kuulusid 13 meeskonna liikme hulka, kes 23. juunil koopasse lõksu jäid. Nad leiti kahe briti sukelduja poolt üheksa päeva hiljem, kuid kulus veel kuus päeva, enne kui esimesed tiimi liikmed päästeti.

Treener Ekapol Chantawong, kes sai palju kiidusõnu poiste päästmise eest pärast seda, kui vihmavesi koopasse tulvas, päästeti 18. päeval koos kolme viimase poisiga.

Chantawongile ja kolmele noormehele – kes kõik olid Tai kuningriigis sündinud – anti kolmapäeval toimunud pidulikul tseremoonial üle kodakondsust tõendavad dokumendid.

Paljud Tai kodakondsuseta isikutest on pärit ringirändavatest mägihõimudest ja teistest etnilistest gruppidest, kes on sajandeid elanud Tai, Myanmari, Laose ja Hiina piirialadel. Selliseid inimesi on hinnanguliselt 480 000.

Samal teemal

25.07.2018
FOTOD | Tai koopapoisid on kloostris tundmatuseni muutunud
24.07.2018
FOTOD | Tai koopapoisid alustavad mungaelu
18.07.2018
ÜHEKSA PÄEVA SÖÖGITA: Tai jalgpallipoisid rääkisid üleelamistest koopas
18.07.2018
Tai koopapoisid pääsesid koju ja kavatsevad munkadeks hakata