Eesti uudised

GALERII | Jalutuskäik hauatähistel: tulevase Reidi tee ääres turritavad merest välja kalmukivid (28)

Maarit Stepanov, 9. august 2018, 16:06
Foto: Teet Malsroos

Tallinnas tulevase Reidi tee aladel on kopp juba maasse löödud, kuid uljaspäiselt seal kaevata ei saa: tööde käigus on välja tulnud mitmed 1950ndatel hävitatud kalmistutelt toodud ja kalda kindlustamiseks kasutatud hauakive. Siiski tunnistavad ametnikud, et hauatähiseid on leitud oodatust vähem.

Neljapäeval ajakirjanikele leide tutvustanud ametnike sõnul oli esimesel kalmukivide kohta korraldatud koosolekul juttu, et tähiseid tuleb välja autokoormate kaupa. Tegelikult on neid leitud aga väga vähe. Nimede, numbrite ja muu kalmudega seostuva sümboolikaga leiud mahuvad vaid mõnele puidust plaadile.

Seevastu on leitud hulgaliselt kive, milles olevad augud, vahepeal ka rauajupid, annavad mõista, et need hoidsid kunagi püsti riste. Kuid tööd pole veel lõppenud. Ehitusobjektil muinsuskaitselist järelvalvet teostava Sergei Averjanovi sõnul oli esmalt kokkulepe, et välja tõstetakse dekoratsioonide ja daatumitega kivid, kuid lõpuks otsustati kõrvale panna ka ristide alusena kasutatud kivid. Need kõik ootavad praegu oma saatust mere äärde püstitatud kuhjades. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. juuni 2019, 13:31
OTSUSTATUD: Reidi tee tuleb siiski laiem
5. oktoober 2018, 06:28
MTÜ kaotas kohtus lõplikult Reidi tee vaidluse
12. september 2018, 09:56
FOTOD | Reidi tee ehitamise käigus leiti suur kogus lõhkekehasid
14. august 2018, 21:00
Korraga üles ei kaevata: Reidi teel antakse kuuma siis, kui Gonsiori saab valmis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee