Eesti uudised

Lisatud kaart hukkunute statistikaga

Ära kihuta! Politseinikud mõõdavad Tallinna-Tartu maanteel kiirust (28)

Toimetas Silja Ratt, kaart: Margus Järv, 9. august 2018 10:07
KIIRUSE MÕÕTMINEFoto: KAAREL TIGAS
Neljapäeval ja reedel mõõdavad viis politseipatrulli 12 tundi järjest kiirust Tallinna-Tartu maanteel. Suuremahulise kiiruse mõõtmisega soovitakse rahustada liiklust suure liiklussagedusega maanteel. 

„Valisime Tallinna ja Tartu vahelise maanteelõigu, sest see on suure liiklussagedusega ning tänavu seitsme kuuga juhtus seal mullusega võrreldes kümme rasket õnnetust rohkem. Tallinna ja Tartu vahelisel maanteel on tänavu surma saanud kolm liiklejat, neist kaks Harjumaal ja üks Jõgevamaal,“ selgitas koha valikut PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo. 

Ta lisas, et kolme prefektuuri ühise kiiruse mõõtmisega soovitakse näha, millist mõju suuremahuline liiklusjärelevalve roolikeerajale avaldab.

„Juhid peavad +10 km/h tunnis sõitmist normaalsuseks, seda nii maanteel kui ka linnas. Kuid lubatud piirkiiruse lõhki sõitmine suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ja seda, et keegi saab surma. Eesmärk on sekkuda iga väiksema kiiruseületamise korral,“ ütles Loigo. 

Neljapäeval on patrullid maanteel kella 7st hommikul kella 19ni õhtul. Reedel alustavad politseinikud kiirusemõõtmist kell 10 hommikul ning teevad seda pea 12 tundi. Kokku on Tallinna ja Tartu vahel viis patrulli.

Samal teemal

07.07.2018
Pinnatud teed lagunevad, sest 90 protsenti juhtidest ületab kiirust
03.07.2018
Kolm mõtet: kuidas vähendada liiklussurmasid?
03.07.2018
Lõpuks ometi: üle Eesti kehtestatakse tugevdatud liiklusjärelvalve, kaasatakse kiirreageerijad