Eesti uudised

Villisega Ukrainasse reisinud Arno Pavel: inimesed on siin nii külalislahked, et külmavärinad jooksevad üle selja (6)

Toimetas Silja Ratt, 8. august 2018, 14:24
Arno Pavel ja UAZIK Foto: Martin Ahven
Juuli lõpus kirjutas Õhtuleht reisisell Arno Pavelist, kes oma villisega pikkadel reisidel käib. 31. juulil põrutas Arno oma Vene villisega jälle teele. Umbes kuu aja jooksul on tal plaanis läbi traageldada suur osa Lääne-Ukrainast, käia Karpaatides, Moldovas, Ukraina Musta mere ranniku linnades ning heita pilk ka teele jäävale Valgevene pealinnale Minskile. Täna andis ta "Vikerhommikule" intervjuu.

Pavel rääkis, et on praegu Ukrainas tuttava juures korteris. Villis on remondis, kuna üks kardaani ristliigend ütles koostööst lahti. Pavel on aga optimistlik ning usub, et masinaga saab kõik peagi korda. 

Ukrainas kavatseb mees viibida veel 35 päeva ning juba on ta riigis ka meediakuulsust kogunud. Pavel on Ukrainas intervjuusid andnud nii pabermeediale kui telele ning üleüldse on tal väga tihe programm, kuna varasematelt reisidelt saadud tuttavad veavad teda mööda vaatamisväärsusi ringi. Mees nendib, et vahepeal oli tal juba unepuudus.

Ukrainlased imestavad eestlaste palga üle

Pavel seletas, et intervjuudes on temalt päritud mitme asja kohta. Kuna Pavel on ka Venemaal reisinud, uuritakse venelaste kohta. Palju küsitakse muidugi Eesti ja eestlaste kohta. 

"Imestatakse meie palkade suuruse üle. Siis ma seletan, et meil on ka maksud suuremad," märgib Pavel. 

Mehe sõnul on ukrainlased väga külalislahked. "Venemaal võeti ka hästi vastu, aga siin jooksevad vahel külmavärinad üle selja. Mind kutsuti kooli esinema, koolitrepil lapsed laulsid ja seisid seal oma küpsetatud leivaga," kirjeldab Pavel südantsoojendavat juhtumit.

Valgevene on mehel juba läbi sõidetud. "Mis seal jäi kõlama, oli see, et Valgevenes on muidu hea elada, aga sõnavabadusega on kehvasti. Inimesed on seal natuke hirmul," kirjeldab Pavel.

Pavelil on ka blogi, mida saab lugeda SIIT. Head reisi jätku!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee