Eesti uudised

Kui ka sina kuulsid teisipäeval Tartu kandis tavapäratut pauku, kirjuta sellest vihje@ohtuleht.ee!

Õhtulehe lugejad kuulsid Tartu kandis kummalist pauku: käis väike litakas ja siis kõmakas! (73)

Ohtuleht.ee, 7. august 2018 23:51
Foto: AFP/Scanpix
Mitmed Õhtulehe lugejad ütlevad, et Tartus oli teisipäeva õhtul kella nelja paiku kuulda ebatavalist pauku.

"Ma kuulsin täna plahvatust, jäin seisma ja otsima taevast," kirjeldas Õhtulehele Tartus viibinud lugeja, kelle sõnul juhtus see 15:40 ja 15.47 vahel. "See kõlas nagu üksik äike," kirjeldas ta, kuid möönis, et tegu võis olla ka ülehelikiiruse ületamisest tekkinud pauguga.

Mitmed kommenteerijad kinnitavad, et Tartu lähedal oli kuulda kummalist pauku.

Samal teemal

"Ümbes kella 16 paiku oli ebatavaline "äikesemürin" kuulda ka Lemmatsis," sõnas üks kommentaator ja teine kinnitas: "Just, käis nagu väike litakas ja teine plahvatuse pauk kõmakas, just nimelt Lemmatsis oli seda kuulda. Kellaaega ei oska öelda, aga kindlasti pärastlõunal."

Kolmas rääkis: "Olen ise 38-39 kilomeetrit põhja suunas, kella küll ei vaadanud, kuid kusagil kella 16 paiku kuulsin küll pauku."

"Olin lapsega juhuslikult jalutama minemas kui kuulsin tõepoolest kusagil 16.00 ajal suuremat pauku.Vaatasin taevasse ja hakkasin loomulikult vaatama, kus poolt see äike tuleb, sest lapsega vihma kätte ei soovi ju jääda. Liikusime siiski edasi. Ei tulnud ei vihma ega äikest ja see pauk tundus väga kummaline," kirjutas Karin.

"Kella 4 paiku kostis korralik "kõmm!", mis oli märksa tummisem kui siin teeremondiga seoses üsna tavapärased ekskavaatoreid täistopitud rekkade pidurdused.  

Minuni jõudis kõmakas Tartu Tammelinnas kuskilt Viljandi maantee poolt, Õssu küla või Märja kandist. Paari kilomeetri kauguselt. 

Esimene reaktsioon oli, et ebasõbralik naaberriik on võtnud kätte invasiooni ja pommitama kukkunud. Kui hiljem Õhtulehest lugesin, et see oli hoopis sõbraliku liitlasorganisatsiooni tekitatud kõmakas, siis meenus klassikaline fraas: kui sul on sellised sõbrad, siis pole vaenlasi vajagi," rääkis lehelugeja Jaanus Tammelinnast.

Teisipäeval kell 15:44 toimus vahejuhtum, kus õhuharjutusalal Pangodi kohal Otepää lähistel tulistas Hispaania hävitaja Eurofighter eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi. Kuna raketi täpset lennutrajektoori, asukohta ja seisukorda ei ole teada, siis palub päästeamet inimestel seda lõhkekeha iseseisvalt mitte otsima minna.

Päästeameti demineerimiskeskuse nõunik Arno Pugonen tuletab meelde, et kõik lõhkekehad on väga ohtlikud. "Lõhkekehad on ehitatud selleks, et tappa, vigastada või tekitada suuri purustusi. Ükskõik millise sõjamoonaga on tegemist, on see igal juhul ohtlik ja seda peab käsitlema ülima ettevaatlikkusega" rõhutas Pugonen.

Päästeamet juhib tähelepanu sellele, et mitte mingil juhul ei tohi kahtlast eset kaasa võtta ega liigutada.

"Selleks, et mitte ennast ja teisi ohtu seada, tuleks lõhkekeha leidmisel kus iganes kohast, seda mitte puutuda. Leiu korral helistada viivitamatult hädaabi numbrile 112. Pärast seda annab häirekeskus leidjale edasised käitumisjuhised ning sündmuskohale saadetakse demineerijad. Nemad selgitavad välja millega tegemist," sõnab demineerimiskeskuse nõunik.

Kui ka sina kuulsid teisipäeval Tartu kandis tavapäratut pauku, kirjuta sellest vihje@ohtuleht.ee!

Samal teemal

09.07.2018
SAATUSE IROONIA: NATO rakett tabas maapinda koha lähistel, kus kaks aastat tagasi leiti Vene lennukipomm!
09.07.2018
Kogemata õhku lastud raketi otsingualal süttis raba
08.07.2018
AIM-120 AMRAAM – sadu tuhandeid maksev tapariist
08.07.2018
Kaitsevägi kadunud raketi otsingutest: 95% tõenäosusega on rakett leitud