Valgerannas asuv Doberani rannamajaFoto: Tiit Tamme
Kristiina Tilk 7. august 2018 22:27
Valgerannas asuv Doberani Rannamaja vajas endale päevaks lisatööjõudu ning kaks tütarlast, kellele lubati tehtu eest ka palka, ruttasidki appi. Õhtu lõppedes ei suutnud juhataja ära imestada, mis raha tüdrukud küll soovivad – see oli proovipäev, mille eest palka ei makstagi. Meedia kaasabil õnnestus tüdrukutel töötasu siiski kätte saada. 

Rahata jäänud Railyst ja tema kaitseks välja astunud ema Kadist kirjutasime esimest korda juulis, kui käisime ühes nendega rannamaja juhtajalt aru pärimas. Teine rahata jäänud tüdruk Helery ei saanud toona kahjuks kohtumisele tulla. 

Enne meedia kaasamist püüdis Kadi mitmeid kordi rannamaja juhataja Elsaga ühendust saada. Katsed jooksid liiva. Kui Kadi viitas kõnes seadusele, mis ei luba proovipäeva eest tasu maksmata jätta, visanud Elsa toru ära ning ignoreeris Kadi sõnumit.

Kadi sai mujaltki vihjeid, mille järgi pole tema tütar ja tolle sõbranna ainsad alaealised, kes Elsa juures tühjade pihkudega jäänud. „Ma tahan teada ainult ühte asja – kas selline käitumine ongi siin süsteemne,“ päris Kadi.  

Ta  ei hellitanud kordagi lootust, et tütar ja tema sõbranna tagantjärele töötasu kätte saavad. Küll aga lootis, et ehk mõni teine noor näeb lugu ning matab rannamajja tööle minemise plaanid juba eos maha. 

„Asi on põhimõttes. Ma ei hakkaks 40 eurot ilmaasjata välja pressima. Aga nii lastega ei tehta,“ ei varjanudki Kadi oma pahameelt. 

Rannamaja juhataja Elsa puikles alguses vastutusest kõrvale ning leidis enda käitumisele vaid õigustusi ja vabandusi. Lõpuks lubas siiski, et maksab lubatud tasu välja, kuid seda vaid Railyle, sest teine neiu olevat olnud üsna saamatu ning jätnud lahkudes potidki pesemata.

7. augustil andis Kadi Õhtulehele teada: „Raha tuli täna üle, 38 eurot. Sellega on korras. Aitäh teie tiimile.“