Eesti uudised

Jüri Ratas: jumalale tänu, et ehmatav vahejuhtum möödus inimohvriteta (56)

Toimetas Annika Erg, 7. august 2018 21:32
Jüri RatasFoto: Tiit Tamme
Peaminister Jüri Ratas peab kogemata lendu läinud raketi juhtumit kahetsusväärseks, kuid tänab õnne, et intsidendi tõttu keegi viga ei saanud.

"NATO õhuturbemissioon on väga oluline ja vajalik osa Eesti riigi julgeoleku tagamisest. Seejuures tuleb aga alati silmas pidada meie tsiviilelanike turvalisust. Täna aset leidnud ehmatav vahejuhtum möödus senise info kohaselt tänu jumalale ilma inimohvriteta, kuid on sellest hoolimata äärmiselt kahetsusväärne. Kaitsevägi koos õhuturbemissioonil osalejatega uurivad juhtunut ning seotud asutused teevad kõik endast oleneva, et inimeste turvalisus tagada," kirjutab Ratas sotsiaalmeedias.

Ratas rõhutab, et kui märkate esemeid, mis võivad olla raketi osad või rakett, siis neid ei tohi mitte mingil juhul puutuda, vaid raketist eemalduda ja teatada leiust koheselt õhuväe telefonil 717 1900 või hädaabinumbril 112. Kindlasti ei tohi raketti omal käel otsima asuda.

"Olen kindel, et Eesti kaitsevägi selgitab koostöös meie liitlastega välja kõik juhtumi asjaolud ning teeb kõik endast oleneva, et midagi taolist enam eal ei korduks. Soovin kõigile seotud asutustele palju jõudu olukorra võimalikult kiirel lahendamisel," lisab ta.

Teisipäeva pärastlõunal kell 15:44 toimus vahejuhtum, kus õhuharjutusalal Pangodi kohal Otepää lähistel tulistas Hispaania hävitaja Eurofighter eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi põhja suunas. Raketi täpne lennutrajektoor, asukoht ja staatus on täpsustamisel.

Raketil on enesehävitusrežiim, mis tagab eksilasu puhul selle hävimise õhus, kuid ei ole välistatud, et rakett maandus maapinnale. AMRAAM tüüpi raketi pikkus on 3,7 meetrit, läbimõõt 18 sentimeetrit, rakett kannab lõhkeainet. Raketi viimane oletatav asukoht oli Tartust 40 kilomeetrit põhja suunas.

Kaitsevägi on käivitanud protseduuride kohase otsinguoperatsiooni, milles kasutatakse ka õhuväe koptereid.

Intsidendis osalenud Hispaania hävitaja Eurofighter Typhoon 2000 naasis kodubaasi. Balti õhuruumi kaitsmine õhuturbemissiooniga Ämarist ja Šiauliaist jätkub. Asjaolude väljaselgitamiseks on algatatud uurimine.

Samal teemal

22.08.2018
TV3 VIDEO | Jüri Ratas saab peagi neljandat korda isaks: ma loodan, et abikaasa on mulle lapse sünni ajal toeks
08.08.2018
AIM-120 AMRAAM – sadu tuhandeid maksev tapariist
08.08.2018
Kaitsevägi kadunud raketi otsingutest: 95% tõenäosusega on rakett leitud
08.08.2018
Hispaania kaitseminister avaldas raketi laskmise üle kahetsust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee