Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 7. august 2018 21:25
California osariigi nn kaksikpõlengud, ehk kaks tohutut metsatulekahju koondnimega Mendocino tulekahju on selle nädala alguse seisuga osariigi ajaloo kõige suuremad.

Mendocino on kõige suurem praegu möllavatest tulekahjudest, mida on kokku 16, lisaks mitmed väiksemad põlengud. Tulekahjudes on elu kaotanud seitse inimest, ehkki õnneks möllab vähemalt Mendocino suhteliselt asustamata maa-aladel. Mendocinos üksi on hävinud üle 1000 ruutkilomeetri maad, vahendab BBC.

Hävitavad leegid: vasakul asetsev elumaja on vaid mõne hetkega tulemöllus Foto: AP/Scanpix

Tuletõrjujate töö on erakordselt keeruline, sest puhuvad tugevad tuuled, kuid vihma pole tükk aega sadanud ja ilm on väga kuiv. Lähipäevil on Californias piirkonniti üle 40 kraadi kuuma. Kustutustöödega tegeleb 14 000 tuletõrjujat ja sajad appi kutsutud sõjaväelased. Teisipäevase seisuga on kontrolli alla saadud vaid umbes kolmandik põlengutest.

Foto: AFP/Scanpix

Olukorda ei leevenda ka president Trump, kes teatas Twitteris, et metsapõlengutes on süüdi California osariigi looduskaitseseadused. Kohalikud võimud ja päästetöötajad ei arva presidendi säutsudest suurt midagi. Trumpi sõnul on California erinevate loodust kaitsvate regulatsioonide tõttu kehv ligipääs potentsiaalsele kustutusveele. Selle väite lükkas aga kohapeal vägesid juhatav tuletõrjeülem Scott McLean ümber, öeldes: „Vett on meil küll ja veel. Hoopis meie muutuv kliima on see, mis viib järjest karmimate ja hävitavamate metsapõlenguteni.“

Foto: AFP/Scanpix

Erakordselt kuumad ilmad põhjustavad maastikupõlenguid mitmel pool mujalgi maailmas.

Tulekarva toss maantee kohal Foto: AFP/Scanpix

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

8. august 2018 13:11
valge mees on suure laagritule teinud.
seekord tõeline põleng 7. august 2018 22:23
Vähemalt nendel fotodel on tegemist tegelike põlengutega, mis on valdavad. Samas ka sel suvel esineb nende kõrval ka kohti, kus avaneb veelgi ehmatavam pilt: kogu kergestisüttiv taimestik on säilinud, aga majad "haihtunud" (s.o ei saa öelda, et põlenud, sest tavapärased rusud puuduvad).
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS