Krimi

Kannatanud nõuavad petturist maaklerile karmi karistust: „TAHAN KÜMMET AASTAT!“ (31)

Arno Põder, 7. august 2018 21:41
Süüdistatav Natalja Jazõkova nuttis kohtuistungi algusest lõpuni.Foto: Teet Malsroos

Tuntud kinnisvaramaaklerit süüdistatakse 26 kelmuses ja ühes omastamises, millega ta tekitas kannatanutele kokku 320 000 eurot kahju.

“Nõuan maksimumkaristust! Ta on kelmustega miljon eurot teeninud! Ta tegi seda kõike kuritahtlikult!” Need on vaid mõned emotsionaalsed sõnavõtud, mis kõlasid teisipäeval Harju maakohtus. Kohtusaali oli kogunenud ligi kolmkümmend pealtvaatajat – neist pooled kannatanud, kellel Natalja Jazõkova (52) oli naha üle kõrvade tõmmanud. Esimesed kuriteod toimusid 2014. aasta suvel ja viimased tänavu veebruaris, vahetult enne seda, kui Jazõkova kinni peeti ja vahi alla võeti.

Paratamatult tekib küsimus, kuidas sai ta nii kaua takistamatult tegutseda? Põhjus oli selles, et naine ajas varem ka täiesti ausat äri. Jazõkova oli Tallinnas tuntud ja lugupeetud kinnisvaramaakler, kelle ettevõtmised hakkasid kiiva kiskuma viimase suure majanduskriisi ajal. Tema firma OÜ Marmiire läks pankrotti ja likvideeriti ning maha jäid suured võlad. Jazõkova tõmbus mõneks aastaks ettevõtlusest tagasi, aga asutas siis uue firma OÜ Dreams Lifter. Ta soetas enamasti väikseid odavaid ühetoalisi kortereid, kus kavatses remonti teha ja need siis kõrgema hinnaga edasi müüa.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.08.2018
FOTOD KOHTUST | Suurpetturist kinnisvaramaakler saadeti trellide taha
31.07.2018
PIKK JA LÜHIKE: linna peal luusiv vargapaar tunti juba kaugelt ära
27.07.2018
Uus petuskeem: kelmid pressivad paroolide teadmisega raha välja
17.06.2018
ÜBERTÜNG: 40 000 euroga haigekassat lüpsnud mees põgenes Eestist, kogu kahju jäi naise kanda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee