Seisukoht

Seisukoht | Relv pole mänguasi (11)

Liis Vaksmann, reporter, 7. august 2018, 17:26
Eelmisel kolmapäeval kõlasid Tallinnas Lasnamäel Mustakivi sillal tulirelvast lasud. Loetud tunnid hiljem reageerisid korrakaitsjad sündmusele Nõmmel, kus taas välkus legaalne tulirelv. Ja reedegi ei möödunud korrakaitsjatele relvadega seotud väljakutseteta. Taas oli Lasnamäel kuulda laske. Sedapuhku küll õhkrelvast.

Sündmusele reageerinud ametnikud olid tulistamiskohale tõmmanud ümber politseilindi ning seda parasjagu valvamas, kui ühel hetkel ilmus rahva seast noormeest, kes otsustas hakata tööd tegevaid ametnikke segama. Viimaks neid ka relvaga ähvardama. Ähvardaja peeti kinni ja konfiskeeriti tema mängurelv.

Kui relvadega seotud väljakutsed muutuvad peaaegu igapäevasteks, siis tõenäoliselt ei pea kaua ootama, kui üks „tarkpea“ saab oma mänguasjaga avalikus kohas vehkimise eest kuuli kerre. Seejärel on muidugi üldsus tagajalgele aetud: miks küll tulistati inimest, kel käes vaid mänguasi? Kui politseiniku poole on suunatud relv, reaalne või selle jäljend, siis tema ega ka tavakodanik ei tee kohe vahet, kas too on õige asi või mitte. Tema jaoks on see relv.

Inimesed, palun võtke aru pähe! Relvad ei ole mänguasjad, millega arutult vehkida.

11 KOMMENTAARI

m
Matemaatikast 9. august 2018, 10:34
Kui ajakirjanik järeldab mingi juhusliku sündmuse järjest sagedasemat esinemist ainuüksi sellest, et neid sündmusi toimus kaks tükki järjest, siis ei ...
(loe edasi)
õ
õpilane kiir 8. august 2018, 13:28
väga õpetlik ja pedagoogiline lugu.
Ladusalt kirjutatud,tunda on,et ajakirjaniku sõnavaras on rohkem,kui 50 sõna.
Tunda on Tallinna Ülikooli haridust.
Kahju,et nii vähe pilte ja joonistusi oli artklile lisatud.
Loe kõiki (11)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee