Foto: Stanislav Moshkov
Toimetas Gerly Mägi 7. august 2018 16:53
Rongijuht märkas enne peatust rööbastel jooksmas väikelast, pidas rongi kinni ja päästis lapse elu!

"Täna saime teate, mille sarnast varasemast ajast ei meenugi," teatab politsei põhja prefektuur oma Facebooki lehel. "Ennelõunal oli Elroni rongijuht Rahumäe rongipeatuse eel märganud rööbastel jooksmas väikelast. Ta peatas rongi ning tõi kaheaastase segaduses poisi kõrvalraudtee rööbastelt endaga rongi."

Samal ajal, kui rong koos reisijatega teekonda jätkas, võttis poisiga tegelenud klienditeenindaja häirekeskusega ühendust. Politsei tuli lapsele Pääsküla rongipeatusesse vastu.

"Poiss, kes oskas oma vanust näidata vaid sõrmedel, on nüüdseks leidnud tee tagasi koju. Teame, et laps oli pääsenud koduhoovist üksi välja ning vanemad olid asunud teda otsima.

Aitäh, Elroni meeskond! Loodame, et reisijad, kes juhtunu pärast kuhugi hilinesid, mõistavad, kui suure teoga rongimeeskond samal ajal hakkama sai."

Elroni raudteeveeremijuht Dmitri kirjeldas Õhtulehele, kuidas ta märkas täna lõuna paiku, kella 11:21 ajal Rahumäel ooteplatvormi juures raudteel väikest kahe-kolmeaastast poissi.

"Peatasin koheselt rongi ning läksin lapse juurde. Väike poiss oli ehmunud ning ei teadnud, kus ta vanemad on," sõnas Dmitri.

"Võtsin poisi sülle ja silmitsesin, kas ehk on vanemad kuskil läheduses, paraku ei olnud kedagi näha. Võtsin poisi rongile kaasa, teavitasin juhtunust rongidispetšerit ja politseid ning jätkasime sõitu. Kui Pääskülla jõudsime, ootas seal juba politsei, kellele saime lapse turvaliselt üle anda. Loodan, et laps sai kiirelt vanemate juurde ning temaga on kõik hästi," lisas mees.