(Stanislav Moshkov)

Rongijuht märkas enne peatust rööbastel jooksmas väikelast, pidas rongi kinni ja päästis lapse elu!

"Täna saime teate, mille sarnast varasemast ajast ei meenugi," teatab politsei põhja prefektuur oma Facebooki lehel. "Ennelõunal oli Elroni rongijuht Rahumäe rongipeatuse eel märganud rööbastel jooksmas väikelast. Ta peatas rongi ning tõi kaheaastase segaduses poisi kõrvalraudtee rööbastelt endaga rongi."

Samal ajal, kui rong koos reisijatega teekonda jätkas, võttis poisiga tegelenud klienditeenindaja häirekeskusega ühendust. Politsei tuli lapsele Pääsküla rongipeatusesse vastu.

"Poiss, kes oskas oma vanust näidata vaid sõrmedel, on nüüdseks leidnud tee tagasi koju. Teame, et laps oli pääsenud koduhoovist üksi välja ning vanemad olid asunud teda otsima.

Aitäh, Elroni meeskond! Loodame, et reisijad, kes juhtunu pärast kuhugi hilinesid, mõistavad, kui suure teoga rongimeeskond samal ajal hakkama sai."

Elroni raudteeveeremijuht Dmitri kirjeldas Õhtulehele, kuidas ta märkas täna lõuna paiku, kella 11:21 ajal Rahumäel ooteplatvormi juures raudteel väikest kahe-kolmeaastast poissi.

"Peatasin koheselt rongi ning läksin lapse juurde. Väike poiss oli ehmunud ning ei teadnud, kus ta vanemad on," sõnas Dmitri.

"Võtsin poisi sülle ja silmitsesin, kas ehk on vanemad kuskil läheduses, paraku ei olnud kedagi näha. Võtsin poisi rongile kaasa, teavitasin juhtunust rongidispetšerit ja politseid ning jätkasime sõitu. Kui Pääskülla jõudsime, ootas seal juba politsei, kellele saime lapse turvaliselt üle anda. Loodan, et laps sai kiirelt vanemate juurde ning temaga on kõik hästi," lisas mees.

Jaga artiklit

37 kommentaari

N
Nii on  /   09:39, 8. aug 2018
Tubli rongijuht küll aga palju pooletoobiseid kommijaid
U
Uunu  /   22:10, 7. aug 2018
Kas uskumatu lugu oli see, et rongijuht märkas väikelast või hoopis, et pidas rongi kinni? Päris hästi ei saanud aru. Võib ka aru saada, et rongijuhtidel on üldiselt nägemisprobleemid või et üldiselt ei vajuta nad pidurit, kui näevad inimest raudteel. Artiklist võib ka aru saada, et kui väikelaps poleks rööbastel
jooksnud, oleks rong peatumata peatusest läbi sõitnud. Uskumatu tase ikka meie ajakirjanikel.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis