Krimi

FOTOD JA VIDEO | Kurna mõisa põlengu võis põhjustada väike poiss (15)

Liis Vaksmann, 7. august 2018, 16:56
Harjumaal Rae vallas süttis põlema Kurna mõisakompleksi peamaja, mis hävis tules täielikult. Foto: Stanislav Moškov
Harjumaal Rae vallas süttis põlema Kurna mõisakompleksi peamaja, mis hävis tules täielikult. 

Häirekeskus sai kell 16:26 teate tulekahjust Rae vallas Kurna külas. Päästjate saabudes põles puidust mahajäetud mõisahoone lahtise leegiga. Kustutustöödega hoiti ära tule levik kõrvalasuvatele hoonetele. Tulekahju lokaliseeriti kell 19:19, seejärel tegeleti järelkustutuse ning hoone hilisema kontrollimisega. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

"Tuld ma ei näinud. Ja kui esimene ekipaaž kohale jõudis, siis polnud veel tuli ka väljas. Ajaks, mil teine ja kolmas auto tulid, olid leegid juba väljas ja ilmselt on põleng nii raju, et nad saidki vaid piirata, mitte tervenisti ära summutada," jätkab ta. "Kaks tundi hiljem vaatasin, kuidas seinad sisse kukkusid."

Mees arvas, et sama poiss, kes tema juurde tuli, võis olla tulekahju põhjustajaks. "Ma küsisin tema käest erinevaid küsimusi ja ta hakkas ennast järjest sisse rääkima. Esialgu ütles, et tema ei tea midagi, siis hakkas pihta, et ta ise oli seal sees, kuna nii kui ta leeki nägi, hüppas aknast välja," ütleb ta. "Eks ta ilmselt tikkudega mängis seal, kuna tunnistas, et püüdis kustutada ka," arutleb ta.

"Ütles, et kaks sõpra olid ka veel aga jutust tundus, et võib-olla ei olnud ka neid sõpru seal. Üritas pigem enda pealt ära lükata. Lõpuks ei ole enam vahet ka. Selgitatakse välja. Päästjad teavad ka tema nime."

 

Eesti mõisaportaali järgi on Kurna mõisa esmamainitud 1384. aastal. 19. sajandi teisel poolel ehitati mõisakompleks ka esinduslikuna välja. Tollal püstitati sinna historitsistlik puidust peahoone. Lameda katusega hoone oli otstest kahekorruseline, keskelt aga ühekorruseline. Hoone parempoolse otsaga liitus esiväljaku ääres paiknev pikk ühekorruseline tiibhoone.

Mõisahoone hävis 2002. aasta sügisel tulekahjus peaaegu täielikult. Alles jäi vaid parempoolne tiibhoone ning parempoolse otsa vähesed söestunud varemed. Enamik mõisa kõrvalhooneid on varemeis (sh ait ja tall-tõllakuur) või hävinud.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee