Foto: Pixabay.com
Toimetas Sten Kohlmann 7. august 2018 14:04
Mainekas Hiina kirjanik Liu Yongbiao – tuntud eelkõige oma krimiromaanide poolest – seisis hiljuti kohtusaalis, kus talle määrati surmanuhtlus. 23 aastat varem oli sulesepp koos oma sõbra Wang Mouminguga võikalt mõrvanud neli inimest.

Rohkem kui kaks kümnendit tagasi tungisid Liu ja Wong ühte külalismajja ning sidusid kinni seda juhatava paarikese, nende lapselapse ja ühe kliendi, kirjutab Newsweek. Seejärel peksid Liu ja Wang neliku haamrite ja kurikatega surnuks.

Kuna asutuses puudusid videokaamerad, nautisid tapatöö elluviijad tervelt 22 aastat vabaduse vilju. Selle aja jooksul jõudis Liu Yongbiao alustada karjääri krimiromaanide autorina, kogudes sellega nii tuntust kui ka auhindu. Mida mehe teoste lugejad aga ei teadnud oli fakt, et Liu ammutas raamatute kirjutamisel inspiratsiooni enda kätetööst.

1995. aasta 29. novembril sooritatud mõrva uurimine jäi omal ajal asitõendite puudumise tõttu katki, ent toimik taasavati mullu juunis, kui politsei leidis juhuslikult kuriteopaigalt sigaretikoni, millel oli Liu DNA jälgi. Usina detektiivitöö tulemusena jõuti lõpuks ometi kurjamiteni.

Liu avaldas hilisemas intervjuus, et mälestused roimast kummitavad teda tänini ning ta on tapatöö eest väärt surema 100 surma.