Andres Viisemann (OLGA MAKINA)

LHV pensionifondide ideoloogi Andres Viisemanni kinnitusel sünnib rikkus siis, kui kevadel pannakse kartuleid üks vagu rohkem maha ning sügisel müüakse osa neist kasumiga ära ja järgmisel aastal pannakse maha kaks vagu rohkem.

"Pensionifondide roll on küsitav, kui need lihtsalt korjavad raha kokku ja saadavad selle välismaale," kõneles Viisemann Ärilehes. "See ei ole suures pildis õige lähenemine, kui saadame igal aastal 400 miljonit eurot riigist välja, kuid plaksutame iga mõnemiljonilise välisinvesteeringu peale. Tasakaalustatud portfell eeldab loomulikult ka rahvusvahelisi investeeringuid, kuid välismaiseid investeeringuid on fondides piisavalt. Nüüd tuleks leida viis, kuidas pensionifondide kapital Eesti majanduse kasuks tööle panna."

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Jaga artiklit

30 kommentaari

P
praegu tõesti ei saa kõik püünele!  /   12:50, 7. aug 2018
Aga, miks me siis viime seda raha välja? Miks me ei panusta raha aktsiatesse, et säilitada raha asjadena, millede väärtus hiljem hoopis suureneks - kupüür muutub varem või hiljem lepaleheks. Nii saaks haiglad ja koolid omale uue sisustuse, sellega ei peaks enam riik tegelema. Või on see ainult riigi pärusmaa? Aktsiate kaudu saaks siia tuua uusi ettevõtteid, tehnikat; ettevõtja ei pea omama suuri summasid ja laene asjade omamiseks - need on kellegi teise omad, kes annab oma vara kasutada. Lõppude lõpuks saab siis ettevõtja tegeleda tõesti ainult ettevõtlusega. Ja kui veel Töötukassa kanda jääks sobiva tööjõu leidmine ja väljakoolitamine ning asendus, näiteks puhkuse ajaks, siis oleks asjadega päris lill. Nii saaks igasugust valdkonda moderniseerida.
R
riigijuhid  /   12:17, 7. aug 2018
peaksid kindlasti maksustama pankade kasumid ja teostama suuremat kontrolli nende tegevuse üle. Aastaid on miljardeid väljaviidud , kohalikele aga tõstetakse makse. eriti lubamatu on elektri ja kütuse maksustamine igasugu aktsiisidega, mis on praegu hindade tõusu kõige olulisem põhjus. See sisaldub iga toote hinnas. Raske on aru saada miks riigile kuuluv Eesti Energia eesti inimeste kasuks ei tööta, vaid lööb rahasid laiaks Ameerikas ja Araabias.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis