(AP/Scanpix)

Michiganis Coloni külakeses elav Timothy Hochstedler otsustas oma hobukaarikuga Uberi teenust pakkuma hakata. Kaarikutakso juhti peab aga tellima vanaviisi: lehvituse, vile või hõikega.

Timothy kuulub amišite omapärase usulahu hulka. Amišid ei kasuta moodsat tehnoloogiat, ei sõida autodega ega räägi telefonis. Paljud amišid õpivad esmalt selgeks usulahule omase Pennsylvania saksa keele ning sageli ei oska lapsed inglise keeltki. Amišite käsitööna loodud mööbel ja vaibad on USAs äärmiselt hinnatud ja kallid, paljudes linnades on amišite kätetööd müüvad kauplused.

Ehkki amišid hoiduvad Ameerika levikultuurist ja eluviisist, ei ole nad tänapäeval tõepoolest nii eluvõõrad kui vahel arvatakse. Viisakad ja vägivallatud amišid võivad küll eelistada natuke omamoodi ja vanaaegset elu, kuid see ei tähenda, et nad muus maailmas toimuvast midagi ei tea. Kohalik telekanal WWMT vahendab, et tegus mees Timothy teab nimelt väga hästi, kuidas mitte-amišitele meeldib Uberiga ühest kohast teise sõita. Ta leidis, et miks ka mitte: luua oma versioon populaarsest sõidujagamisteenusest, mis pakub rahulikku tempot, kauneid vaateid ja on mõistagi (peaaegu) saastevaba.

Lisaks sellele on Timothy kaastöötaja Morgan äärmiselt inimsõbralik suksu, kellele meeldib klientidega suhelda, muu hulgas ka neile musi teha. Ettevõttega Uber Technologies Timothy siiski seotud pole, Amish Uber on tema enda pandud tiitel oma teenusele. Sõidu eest küsib ta viis dollarit.

Jaga artiklit

2 kommentaari

V
Väga lahe!  /   10:13, 7. aug 2018
Amišid on omapärane ja üllatuslik rahvas, saavad hakkama igasuguste tehnikavidinateta ja ennäe imet - jäävad ellu!
M
Meil ka siin üks "amish"  /   18:03, 7. aug 2018
Teeb kõike enda arvates ise, aga tegelikult elab kogu pere toetustest, ehk siis teiste rahade peal. Terve pere on poolnäljas, aga see- eest veganid. Skeletid klõbisevad ja nahk on hallikas, lastel ka. Kõik teised on totakad nende meelest ja nüüdseks on nad ka kõigiga riidu läinud, sest halvustavad teiste eluviisi ja maailmavaateid. On juba ka paranoia "perepeal" välja löönud, talunikud käivat salaja tema maid mürgitamas. Tegelikult panevad ta saagi kahjurid nahka, osa hävib "mahepõllundusega" ja kuna taimed mingit väetamist ei saa, isegi sõnnikut mitte, siis on tema "mahekartul" pisike ja kribal, kevadeni ei säili ka.
Väga kurjadeks on ka läinud.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis