Maailm

ÕUDUSTE TREILER: New Mexico politsei päästis 11 röövitud ja näljutatud last (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 6. august 2018 19:59
Elutingimused treileris olid üle mõistuse jubedad isegi paljunäinud šerifi jaoksFoto: TAOS COUNTY SHERIFF'S OFFICE
New Mexico osariigi võimud reageerisid vihjele ühe kadumaläinud lapse asukoha kohta ning leidsid tillukesest põllupealsest vagunelamust õõvastava vaatepildi: üksteist nälginud, räpast, suvalistes räbalais last vanuses 1-15 eluaastat. Kaks meest, kes lapsi kinni hoidsid, üritasid politseid tulevahetusega eemal hoida, kuid korrakaitsjad said neist jagu.

Reedel arreteerisid New Mexico politseinikud kaks meesterahvast, kellega olid eelnevalt tulevahetuses olnud. Mehed üritasid takistada korrakaitsjatel sisenemast väikesesse treilerisse, kus hoidsid kinni 11 last. Tulistamisele eelnes mitmetunnine edutu läbirääkimine ja korrakaitsjate organiseerimine, kuna mehed keeldusid verbaalsetele käsklustele allumast.

Politseinikud kirjeldavad kuriteopaika kui iseehitatud vanglat, mida ümbritses vanadest rehvidest, mullast ja rämpsust ehitatud vall. Treileris puudus elektri- ja veeühendus ning see asus väga kõrvalises maakohas keset New Mexico kõrbe. Treiler oli must ja räpane, nagu sealt leitud lapsedki. Treiler oli osaliselt maa sisse kaevatud ning kilega kaetud. „Ma olen 30 aastat võmm olnud, aga midagi sellist pole ma varem kunagi näinud. Uskumatu lugu,“ kommenteeris kohalik šerif Jerry Hogrefe ABC Newsile.

Treilerit ümbritses rämpsust ja rehvidest müürFoto: TAOS COUNTY SHERIFF'S OFFICE

Politseil oli treileri läbiotsimisorder, kuna neil oli alust kahtlustada, et seal võis olla 3aastane poiss, kes läks kaduma Georgia osariigis. Poisi röövis on peamine kahtlusalune tema isa, 39aastane Siraj Wahhaj. New Mexico võimud said vihje Wahhaj'i võimaliku elutsemise kohta nende osariigi kõrbes ametivennalt Georgias, kellele keegi murelik kodanik oli edastanud tekstisõnumi, mis muu hulgas mainis, et sõnumi saatja koos teistega on nälga suremas. Šerif Hogrefe kirjeldab, et tekstisõnumi sisust võis aimata, et tegemist oli mõne just selles treileris lõksus olnud isikuga. New Mexico politseinikud otsustasid läbiotsimisorderi ise küsida, leides, et olukord võib olla liiga kriitiline, et jääda teise osariigi uurijaid ootama.

Paraku seda kadunud poissi korrakaitsjad treilerist ei leidnud, küll aga viis täiskasvanut - nende seas Siraj Wahhaj - ja 11 last, viimased vanuses 1-15 aastat. Šerif Hogrefe sõnul nägid kõik treilerist leitud inimesed välja „nagu mingid kolmanda maailma põgenikud“.

Politsei sõnul on ilmselge, et treileri elanike seas olid bossid just Wahhaj ja teine vahistatud meesterahvas, Lucas Morten. Ülejäänud täiskasvanud olid naissoost ning nii naised kui lapsed olid silmnähtavalt ärahirmutatud, politsei hinnangul tõenäoliselt ka ajupestud. Mortenile ja Wahhaj'ile esitasid võimud süüdistuse lapseröövis. Kolmele naisele esialgu süüdistust esitatud pole, kuid politsei uurib jätkuvalt nende seoseid kuriteoga. Selle muudab keerulisemaks asjaolu, et naised näivad endiselt väga kartvat vahistatud meeste kättemaksu. Mõnede väljaannete andmeil on naised kõigi või osade laste emad.

Wahhaj'i 3aastast poega Abduli treilerist ei leitud. Samuti ei ole politsei saanud ühtki tunnistust lapse võimaliku asukoha kohta. Treilerist päästetud lapsed usaldasid politseinikke õige kiiresti - suvalisi räbalaid kandnud, kontkõhnad ja üleni räpased jõmpsikad võtsid hea meelega vastu suupisted, küpsised ja veepudelid, kõik, mis politseinikel endil lõunaks või autos maiustamiseks kaasas oli. Treileris polnud puhast joogivett ning süüagi oli vaid paar kartulit ja karp riisi. „Me ei tea, millal võis olla nende laste viimane korralik eine,“ ütles šerif.

Lapseröövi täpsemate asjaolude ning 3aastase Abduli asukoha väljaselgitamine jätkub.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee