Juhtkiri

Juhtkiri | Kas relvalube on jagatud liiga lõdvalt?

Ohtuleht.ee, 5. august 2018, 20:42

39 KOMMENTAARI

a
ar/ 8. august 2018, 21:27
kuis nii et lõdvalt vaatake seda kes seda ei oska käsitleda!!!
K
!!!/ 6. august 2018, 14:42
Kui mind näiteks ründab kurjategijate jõuk, külmrelvaga relvastatud bandiit või mingi minust peajagu pikem ja mitukõmmend kilo raskem musklites ning sportliku moega kapp, siis vabandage, ilma tulirelvata poleks mul mitte mingit lootustki ennast kaitsta. Lootusetu allajäämine ja jääks loota vaid ründajate armulikkusele. Et vahest nad siiski ehk ei tee mind invaliidiks või ei kustuta mul eluküünalt.
Aga meil on ju kurjategijate inimõigused ennekõike. Neile, vaesekestele, ei tohi liiga teha. Kui ründaja läheb oma arust kindlale võidule, rünnatav aga õngitseb äkki taskust tulirelva välja. Milline ränk pettumus ning altminek! Seda ei saa lubada.
k
Kirja usku rahvas./ 6. august 2018, 07:49
Registreeritud tulirelvadega seotud õigusrikkumised on olematu suurus teiste õigusrikkumiste kõrval. Kui veel lõpetataks jahil juhtunud õnnetusjuhtumeid õigusrikkumisteks tituleerimast, siis seda liiki õiguserikkumisi praktiliselt ei olekski. Seega rääkida midagi relvaloa kergest saamisest või tulirelvade paljususest on ilmselgelt kallutatud, kellegi poolt tellitud teema. Eesti on üks vahestest riikidest maailmas, kus enesekaitset, eriti veel relvastatud enesekaitset käsitletakse ründaja seisukohast lähtuvalt - kas rünnaku tõrjujal oli õigus ründajat tõrjuda. Selline mõtteviis pärineb stalinlikust ajajärgust, kus peamine ründaja oli reziim ise ja igasugused katsed rünnet tõrjuda käsitleti vastuhakuna riigivõimule. Seega võime tõdeda, et mida alatum ja rahvavaenulikum riigivõim, seda tõrjuvamalt ta igasugustesse võimule vastuhakkamist võimaldavatesse asjadesse suhtub. Seda suhtumist saab realiseerida igatepidi, lihtsaim moodus on sarnaste artiklite kirjutamine meediakanalites. Eestlane on ju kirja usku - kui kirjutatakse, järelikult on tõsi.
k
6. august 2018, 08:16
Kuskilt jooksis hiljuti number läbi - 50000 PPA väljastatud lubadega relvaomaniku + mõned tuhanded KL relvaloaga. Tulistamis intsidente lähimast minevikust meenub kaks, Sõnajalg ja teetööline ning selle alusel üritatakse jälle keelama ja keerama hakata!? Mis relvaseadust puudutab, siis seal on tõesti kõva nõukogude hais küljes. Hädakaitse, -seisund on sellise soperdusena kokku kirjutatud, et sellest tulenevalt ka suhtumine, kui relva kätte võtsid oled juba süüdi.
t
to// 6. august 2018, 14:51
Relvastatud rahvas on ohtlik, relvad tuleb ära korjata! Sest kaitsetut la.mbakarja on mugavam valitseda. Muidu aga, mine tea mida veel äkki teevad. Mis siis, kui hakkavad äkki 0dinlasi mängma ja tõmmusid kurjategijaid või terroriste kõmmutama? No kus siis selle pahanduse ots.
r
relvalubapeaks olema idikaardi alusel/ 7. august 2018, 17:45
ainult kodanikele sõrmejäljed ja lähed ostad praegu on pornograafia
r
riin/ 6. august 2018, 00:11
On jah liiga lihtsalt mõned omale relvaloa saanud. Mitu tuttavat on teada mulle kes on psùhhiaatria haiglas arvel olnud ja nùùd on neil relvad kodus. Mismòttes nagu? Oskavad hasti teeselda järelikult? Mind kùll hirmutab, et sellistele load on antud...
p
psühhopaadile/ 7. august 2018, 17:50
pole keerulised tingimused takistuseks tal pole stressi ja on järjekindel
h
hmm/ 5. august 2018, 23:00
"....Kuid asja võib vaadata ka teise kandi pealt ja küsida – milleks on üldse tulirelva vaja omada?..." Aga kasvõi selleks, et kuniks riik pole suutnud tagada illegaalsete relvade levikut ja viinud nende arvu Eestis nullini, peab olema ka tavakodanikul vajadusel võimalik osutada võimalikule vägivallale vasupanu. Hoopis iseküsimus on see, et kas meil on ehk hoopis autojuhi lube liiga leebelt jagatud?
r
---/ 6. august 2018, 05:54
relv tavainimese käes? Mis juhul seda kasutada? Tõenäoliselt siis, kui keegi suunab oma relva sinu poole ja sa oled kindlaks teinud, et see ei olnudki nali või lihtsalt ähvardus.
Tavainimene ei vaja relva muuks otstarbeks kui uhkeldamiseks ja ülbitsemiseks.
Mis aga juhilubadesse puutub, siis enne kui arst juhtimisõlblikkust tunnistab, peaks olema ikka tõsine tervise kontroll koos politsei andmetega, et ebastabiilsed ei pääseks rooli. Kui palju arst üldse asja uurib?
Kui lubade taotleja arsti juurde pöördudes purjus ei ole, saab ka alkohoolik load. Aga alkohoolik on haige, keda ei paranda üks kaine päev. Ja ka mitte see, kui ta aastakese lubadeta on või trahvi ära maksab.
s
6. august 2018, 09:03
Sinu õnn, et tervist põhjalikult ei uurita, sest peaksid oma load tagastama. Kuidas sa need üldse said? Relva on vaja ülbitsemiseks ... sul on ikka kokreetne hälve.
s
selline suhtumineon/ 7. august 2018, 17:52
usk süsteemi et see tagab kõik et asjad oleks korras
K
???/ 5. august 2018, 22:41
Kas autojuhilube on jagatud liiga leebelt
t
Tiit/ 6. august 2018, 10:02
Autojuhilubasid antakse toesti liiga kergekäeliselt. Noormees kaitseväkke ei kolba, psühhiliselt ebastabiilne aga juhiload saab ilma probleemideta. Pole ime, et nii palju liiklusonnetusi juhtub.
e
ei/ 7. august 2018, 17:54
jaga keegi midagi nöögitakse nagu saab raha jookseb lihtsalt see sõel ei selekteeri psühhopaate nad on väga püüdlikud ja hiljem ülbed
p
psühopaat on/ 7. august 2018, 18:00
terava analüütilise mõtlemisega teeb lõdvalt ära kõik testid aga tal pole enesealalhoju instinkti ja hoolivust teiste suhtes näitab sõrme ja teeb ohtlikke möödasõite
k
Küsimus/ 5. august 2018, 22:37
Mis asi on enesekaitse piiri ületamine? Kui minu kodu ja peret ab keegi, siis ei saa olla ühtegi õigustust seadusadlikult piirata minu tegevust. Inimene, kes ohustab kõige pühamat, see on pere ja kodu, siis sellele inimesele ei laiene ükski teda kaitsev seadus, Selline inimene tuleb neutraliseerida ühel või teisel viisil. Kui see ründaja on relvastatud, on ka kaitse relva kasutades 100% õigustatud.
Selline peaks olema kord. Kahjuks see kord meie riigis ei kehti. Peame olema lambukesed keda võib iga kell lintsida ilma, et me vastu tohiks hakata.
a
Arvamus/ 5. august 2018, 22:26
Kas modereerimine on juba sellisel tasemel, et korrektse tekstiga valitsevat klikki ja tema tegemisi kritiseeriv teks tuleb igal juhul kõrvaldada?

a
Arvamus/ 5. august 2018, 22:24
Tulirelv iseenesest ei ole kuritegude sooritaja. Kui pole tulirelva, tapetakse inimene lauanoa või kurikaga. Ajakirjanikud, kes õhkrelvast lausa suurt pauku kuulevad, võiksid uurida kui palju tapmisi on ühel ja teisel viisil sooritatud ja tulemused viia ka vastavate ametnikeni kes vägisi viivad läbi teatud poliitikute soovunelmat relvad pööblilt kokku korjata. Ega rumal rahvas tohi võimuvalitsustele ohuks olla.
t
Tõepoolest/ 9. august 2018, 09:58
Inglismaal on üks maailma kõige karmimatest relvaseadustest, mis ei luba tänaval käies isegi lauanuga kaasas kanda, aga Londonis torgivad koolilapsed üksteist nugadega ikkagi järjest sagedamini.
j
jah,..../ 5. august 2018, 22:04
...relvi on liialt lõdvalt jagatud ja eriti mentidele kes näitavad teistele relvaomanikele väga halba eeskuju.
e
ei kahtle/ 7. august 2018, 18:15
et ossinovski veel lõdvalt karmistaks relvaseadust misest et venelased saavad
a
Arvamus/ 5. august 2018, 21:51
Moderaatorile! Kas arvamused, mis sisaldavad sotsialistide liikmete nimesid kuuluvad kohustuslikus korras modereerimisele? Võiks ikka jääda erapooletuks. Kas Muuli on siiski köidikud nii kokku tõmmanud, et hirm töökohast ilma jääda määrab tegevuse suunad?
a
Arvamus/ 5. august 2018, 21:47
Kindlasti mitte. Samas ei saaks relva omada inimesed kes kalduvad liigse alkoholi tarvitamise poole.
See, et sotsid (Anvelt eelkõige) soovivad eestlastelt relvad ära korjata, näitab vaid nende tegelikku palet. ega relva omamine ei suurenda kuritegevust. Kui pole tulirelva, siis tehakse vaenlane kahjutuks kurika või kööginoaga. Kallid ajakirjanikud kes õhkrelvast lausa tugevat pauku kuulevad, otsige üles statistika selle kohta palju toimub tapmisi tulirelva kasutades ja palju muul moel. Peale seda tehke ka ametnikele selgeks mis on mis. Teatud poliitikute hirm "pööbli" ees on nii suur, et üritatakse igal viisil reahvas relvituks teha, olgu see siis suukorvistamine läbi seadusloome (siia kuulub ka isikuandmete kaitse seadus) kui ka see sama trulirelvasid puudutav tõmblemine.
t
Taas hakkab peale/ 5. august 2018, 21:46
Rahvalt ju PEAB relvad kätte saama, sest hirm on juba hakanud? Või mis- riigiröövlid ja reeturid?
a
absurd kuubis/ 5. august 2018, 21:59
postimehes on vägev artikkel, kuidas nato sõdurid hakkavad eestis sisejulgeoleku järele valvama. ev100 :DD
o
Okinaval juba valvavad/ 5. august 2018, 22:54
Vägistamisi on nii palju, et neid ei menetletagi, sellise sisejulgeoleku tagasid.
p
Panid kümnesse./ 6. august 2018, 00:43
Seaduslike relvadega sooritatud kuritegude arv on promillides.
Kahjuks rohke ei või täpsustada kuna see läheb kustutamisele.
e
Ex-soomlane/ 5. august 2018, 21:38
Natsi Saksamaal, NSVLs, Pol Poti Kamputseas, N-Koreas, jms. rahvasel polnud relvad, et paradiisi retsept on teata.
k
Kah küsimus/ 5. august 2018, 21:36
Kui majas elab hull ja kriminaalkaristatud kas selles majas võib olla relv. Sealgi kus laps on õnnetusi olnd.
m
6. august 2018, 09:04
Mis keeles? Kakoi jazõk?
a
Arene./ 6. august 2018, 14:47
Kui sisust aru ei saa ära süüdista keelt.Down.
p
pgl/ 5. august 2018, 21:27
ega relvad ei tapa, inimesed tapavad.
k
Kui poleks tulirelvi/ 5. august 2018, 22:13
tapaks segased ikkagi aga kirve ja noaga

a
...../ 5. august 2018, 20:56
ainult orjal ja haigel, samuti kohtulikult karistatul ei tohiks olla relva.
e
Ex-soomlane/ 5. august 2018, 21:43
Soomes nad ütlesid 10 aastat tagasi et kriminaalidel ei tohi olla relvad. See pärast nad hakkas leiutama uued "kuriteod" näiteks väike kiiruseületamine tehti "kuriteoks". I know their script, ja samuti teab NRA. Mõõdukad piirangud või vasakpoolsed pole olemas, nad on kõik äärmuslik kohe kui saavad põhjuse või piisavalt toetust et hakata tegema seadused omast patoloogilisest valetamisest.
m
Meil tehti vastupidi/ 9. august 2018, 10:04
Kui üks poliitik korruptsioonikuriteos süüdi mõisteti ja oleks pidanud seaduse järgi relva ära andma, siis leiutati kohe tema jaoks erand, et ta saaks selle ikka alles jätta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee