Juhtkiri

Juhtkiri | Kas relvalube on jagatud liiga lõdvalt? (39)

Ohtuleht.ee, 5. august 2018, 20:42
Foto: SVETLANA ZAITSEVA
Viimaste päevade suvekuumuses pealinnas aset leidnud tulistamiste põhjal võib kergesti jääda mulje, et elame nagu metsikus läänes, kus relv haaratakse kergelt ja tagajärgedele mõtlemata. Lasnamäe sillal tulistas teetööline teist meest, Raadiku tänaval tulistati õhkrelvast, veidi varem tulistas kesklinnas varahommikul üks tülitseja teist, veel varem takistas mootorrattur relv käes ta koos rattaga pikali lükanud taksojuhil sündmuskohalt lahkumast.

Nende juhtumite puhul oli tegu seaduslike relvadega, ühe erandiga – õhkrelv ei vajagi relvaluba, kuigi võib olla sama ohtlik. See tähendab, et politsei on analüüsinud kõigi nende inimeste relvataotlusi, hinnanud need asjakohaseks, tunnistanud inimesed relva ostmiseks ja käsitlemiseks pädevaks. Kui ametliku relvaloa omanikud sattuvad aga järjestikku oma relvadega sekeldustesse, siis kerkib küsimus, kuivõrd põhjalik on olnud relvataotlejate hindamine ja koolitus, kui tagantjärele selgub, et relv võetakse kätte ka siis, kui selle järele pole vajadust.

Kuid ikkagi on vastuseta küsimus, millal üleüldse oleks seaduslikult õigustatud relva kasutamine? Kui näiteks Lõuna-Eestis oleks ennast ja oma lapsi kaitsev pereema maja bensiiniga üle valanud ja süüdata lubanud naabrimehe enesekaitseks kahjutuks, siis kas ka teda oleksid ees oodanud riigi süüdistused relva kergekäelise kasutamise eest, pikad kohtuväntsutused ja võimalik süüdimõistmine?   

39 KOMMENTAARI

a
ar 8. august 2018, 21:27
kuis nii et lõdvalt vaatake seda kes seda ei oska käsitleda!!!
K
!!! 6. august 2018, 14:42
Kui mind näiteks ründab kurjategijate jõuk, külmrelvaga relvastatud bandiit või mingi minust peajagu pikem ja mitukõmmend kilo raskem musklites ning s...
(loe edasi)
Loe kõiki (39)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee