Maailm

VIDEO JA FOTOD | Venezuela presidenti püüti avaliku kõne ajal pommidroonidega tappa (45)

Kristel Veerus, Tõnis Erilaid, 5. august 2018, 11:23
President Maduro koos abikaasa ja sõjaväelastegaFoto: Reuters/Scanpix
Venezuela presidendi Nicolas Maduro kõne riikliku televisiooni otseülekanne katkes selgitusteta. Hiljem teatati, et kõne katkestas droonirünnak, vahendab BBC.

Esimesena märkas ohtu president Nicolas Maduro abikaasa Cilia Flores. Seejärel jättis ka Maduro kõne poole sõna pealt katki laupäeval, kui Caracases tähistati pidulikul rivistusel rahvuskaardi 81. aastapäeva.

Samal teemal

Sõdurid jooksid hirmunult laiali varju otsima. Presidendi ihukaitsel olid käepärast kuulikindlad kilbid, millega oma ülemust kaitsta.

Kaks drooni plahvatas kõnepuldi lähedal, ütles Maduro hiljem telesaatele antud kommentaaris. „Lendav objekt plahvatas minu lähedal, paar sekundit hiljem kärgatas uus plahvatus. Ma ei saanud vigastada, kuid haavatud on seitse sõdurit ja ihukaitsjat. Venezuela vaenlaste eesmärk oli mind mõrvata.“

Plahvatuste eest võttis Vastutuse vähetuntud rühmitus Soldados de Franelas, kuhu kuuluvat nii sõjaväelasi kui ka tsiviilisikuid. Nad teatasid Twitteris, et kaks drooni jõudis plahvatada enne, kui täpsuslaskurid suutsid nad alla lasta. Kolm anonüümsust soovinud tuletõrjujat ütles aga uudisteagentuurile AP, et mingeid droone polnud. Lähedalasuvas majas plahvatas gaasiballoon ja selle killud lendasid laiali. Oma väidet nad esialgu tõestada ei suutnud.

Venezuela opositsioon süüdistas kohemaid võime, kes olevat plahvatused ise korraldanud, et teisitimõtlejatega veelgi karmimalt ümber käia.

Maduro süüdistas mõrvakatses Kolumbiat ja sealset presidenti Juan Manuel Santost, USA investoreid ja oma Floridas elavaid opositsionääre, kuid need süüdistused lükati kähku ümber. Presidendi sõnul olla esimesed atentaadi toimepanijad siiski juba vahistatud.

Venezuela on tohtute naftavarude omanik, kuid rahvas sipleb vaesuses. Puudus on õigupoolest kõigest, ravimitest toiduaineteni. Maduro peab kõiges süüdi imperialistlikke Ühendriike, kes olevat alustanud tema valitsuse vastu kaubandussõda ja tuletab meelde, et president Donald Trump teatas hiljuti, et on valmis Venezuelat ründama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee