Galeriid

GALERII | Leigo Järvemuusika köitis publikut muusika ja valguse vaatemänguga (4)

Toimetas Jaanika Vilipo, 4. august 2018 11:18
Leigo Järvemuusika avapäevFoto: RUUDU RAHUMARU
Eile, 3. augustil alguse saanud maagilise Leigo Järvemuusika Festivali esimene päev oli sel aastal pühendatud Eesti, Läti ning Soome sajandale sünnipäevale, mistõttu oli tänavuse kava läbivaks noodiks just nendes kolmes riigis sündinud looming ja koostöö nende riikide muusikute vahel.

Avapäeva juhatas pidulikult sisse Eesti, Läti ja Soome muusikutest spetsiaalselt Leigo jaoks kokku pandud Siim Aimla džässansambel ja solist Līva Dumpe. Seejärel tulid ettekandele Tüüri, In Spe ja Põhja Konna laulud tšelloansambli seades, solistiks Valter Soosalu. Leigo erilise valgus- ja tuleetenduse saatel tuli festivali esimesel päeval ettekandele Eesti ning naaberriikide muusika Liepaja Sümfooniaorkestri esituses, mida juhatas dirigent Vello Pähn. Festivaliõhtu lõpetas Liepaja Sümfooniaorkester ja kammerkoor Voces Musicales, kes esitasid Eesti esimese reekviemi, helilooja C. Kreek.

Leigo Järvemuusika on 1998. aastal alguse saanud unikaalne üritus, mis kombineerib klassikalise muusika suurejoonelise valgus- ja tuleetendusega maalilisel järvemaastikul Lõuna-Eestis. Festivalile pani aluse Tõnu Tamm, kelle unistuseks oli tuua kaunis muusika vaba looduse keskkonda. Leigo Järvemuusika populariseerib klassikalist muusikat ning pakub külastajatele unustamatut emotsiooni läbi tipptasemel muusikalise elamuse ja ainulaadse valgusetendusega.

Samal teemal

05.08.2018
GALERII | Nele-Liis Vaiksoo, Annely Peebo, Olav Ehala ja teised! Leigo Järvemuusika Festival tõi lavale armastatud staarid
25.07.2018
Leigo järvemuusika liidab Eesti ja Läti parimad muusikud juubeliorkestriks
19.05.2018
FESTIVALIGIID: milline suvistest muusikapidudest kellele sobib?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee