Galeriid

GALERII | Leigo Järvemuusika köitis publikut muusika ja valguse vaatemänguga (4)

Toimetas Jaanika Vilipo, 4. august 2018, 11:18
Leigo Järvemuusika avapäevFoto: RUUDU RAHUMARU
Eile, 3. augustil alguse saanud maagilise Leigo Järvemuusika Festivali esimene päev oli sel aastal pühendatud Eesti, Läti ning Soome sajandale sünnipäevale, mistõttu oli tänavuse kava läbivaks noodiks just nendes kolmes riigis sündinud looming ja koostöö nende riikide muusikute vahel.

Avapäeva juhatas pidulikult sisse Eesti, Läti ja Soome muusikutest spetsiaalselt Leigo jaoks kokku pandud Siim Aimla džässansambel ja solist Līva Dumpe. Seejärel tulid ettekandele Tüüri, In Spe ja Põhja Konna laulud tšelloansambli seades, solistiks Valter Soosalu. Leigo erilise valgus- ja tuleetenduse saatel tuli festivali esimesel päeval ettekandele Eesti ning naaberriikide muusika Liepaja Sümfooniaorkestri esituses, mida juhatas dirigent Vello Pähn. Festivaliõhtu lõpetas Liepaja Sümfooniaorkester ja kammerkoor Voces Musicales, kes esitasid Eesti esimese reekviemi, helilooja C. Kreek.

Leigo Järvemuusika on 1998. aastal alguse saanud unikaalne üritus, mis kombineerib klassikalise muusika suurejoonelise valgus- ja tuleetendusega maalilisel järvemaastikul Lõuna-Eestis. Festivalile pani aluse Tõnu Tamm, kelle unistuseks oli tuua kaunis muusika vaba looduse keskkonda. Leigo Järvemuusika populariseerib klassikalist muusikat ning pakub külastajatele unustamatut emotsiooni läbi tipptasemel muusikalise elamuse ja ainulaadse valgusetendusega.

Samal teemal

5. august 2018, 12:30
GALERII | Nele-Liis Vaiksoo, Annely Peebo, Olav Ehala ja teised! Leigo Järvemuusika Festival tõi lavale armastatud staarid
25. juuli 2018, 11:19
Leigo järvemuusika liidab Eesti ja Läti parimad muusikud juubeliorkestriks
19. mai 2018, 00:01
FESTIVALIGIID: milline suvistest muusikapidudest kellele sobib?

4 KOMMENTAARI

o
olin kohal 6. august 2018, 11:10
Ja olen vaimustatud. Ilus muusika ja vapustav vaade. Klassika pole nii raske kuulata, kui oma meeled avada. Eriti kui on tegu nn. kergema klassikaga, ...
(loe edasi)
k
Kuid see 6. august 2018, 11:01
muusika pidi ju nii võlgades olema et talugi maha müüdud, millise raha eest seda siis nüüd tehakse?
Loe kõiki (4)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee