Reede õhtul kella 22.45 ajal sai politsei teate, et Lasnamäel Raadiku tänaval on tulistatud inimest õhkrelvast. Kohale jõudnud korrakaitsjate tööd tuli segama mees, kes ähvardas neid mängurelvaga.

Politsei pressiesindaja Marie Aava kirjeldas, et sündmuskohale reageerinud politseipatrull asus maja ja selle ümbrust kontrollima. "Meedikud viisid haiglasse tervisekontrolli 47aastase mehe. Hetkel on laskja isik välja selgitamisel," lisas ta.

"Samal ajal pidasid politseinikud sündmuskohal kinni 25aastase mehe, kes segas politseinike tööd ja ähvardas üks hetk politseinikke relvataolise esemega. Mees peeti kinni, tema käes olnud relv osutus mängurelvaks. Juhtunu asjaolud on selgitamisel," sõnas Aava.

Politseinikke relvaga sihtinud 25aastase mehe osas alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi 274 järgi, mis käsitleb vägivalda võimuesindaja vastu.

Politsei kriminaalbüroo juht Urmet Tambre avaldas juhtunuga seoses Twitteris arvamust: tõik, et kaubanduses vabalt kättesaadavad õhkrelvad on originaalrelvale välimuselt identsed, vajaks teemana suuremat tähelepanu.

"Ühe lahendusena võiksid need [õhkrelvad] olla erksavärvilised ja seega lihtsamini eristatavad tulirelvast," kirjutas Tambre.

Jaga artiklit

30 kommentaari

M
meerika politsei reakarion raketipustoli peale  /   09:20, 6. aug 2018
T
Totu Cool  /   14:38, 5. aug 2018
Ajakirjanikul kulub marjaks ära mõni eneseabi kursus võtta ja ennast ka muul moel harida. On väga suur vahe kas õhkrelv või airsoft. Kui nüüd mõni remmelgakaitsja asjatundlikult küsub: "et mis vahet"? ega siis vahet polegi nagu dildol ja fallosel.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis