Galeriid

GALERII | Eesti bluusilegend Compromise Blue tähistas 30. sünnipäeva (3)

Jaanika Vilipo, 4. august 2018 10:54
Compromise Blue 30, festivalil AugustibluusFoto: Imre Pühvel
Reede õhtul andis Haapsalu piiskopilinnuse varemetes meeldejääva kontserdi Eesti bluusilegend Compromise Blue, kes tähistab tänavu oma 30ndat sünnipäeva.

Selleks puhuks ühendati jõud Eesti ühe andekaima bluusikitarristi Laur Joametsaga ning lisati kooslusele värvi ja uut sound’i 1990-ndate lõpus asutatud legendaarne hip-hop pundiga A-Rühm. 

Compromise Blue sündis 1988. aastal vabrik Salvo suveniiritsehhi sööklas, kus noored muusikud – Raul Ukareda, Ain Kalme, Hannes Pikkat ja Eri Kask harjutamas käisid.

Copromise Blue karismaatilist lauljat, Emil Rutikut, kohati 1989. aasta Peda Folgil ja üksteise äratundmine oli täielik. 

Compromise Blue on tänaseks kasvanud 9-liikmeliseks ansambliks, mille lahutamatuks koostisosaks ja tooniandjaks on 4-liikmeline puhkpilligrupp.

Lisaks Rutikule on Compromise Blue ridades Raul Ukareda (kitarr), Argo Toomel (bass), Peep Kallas (trummid), Ülo Krigul (klahvpillid), Siim Aimla (bariton saksofon), Jaak Oserov (trompet), Margus Männa (saksofon) ja Andres Kontus (tromboon).

Samal teemal

04.08.2018
GALERII | 25. sünnipäeva tähistav Augustibluus on täies hoos!
04.08.2018
Emil Rutiku: oleme Euroopa ainuke bänd, kellel on Ameerikas omanimeline päev

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee