Nädala TOP

TOP 5 | Ettevõtjast minister (1)

Elis Kusma, toimetaja, 3. august 2018, 18:41
 Jörgen Norkroos
Sahinad selle ümber, kellest võiks saada järgmine ettevõtlusminister, polnud õieti vaibunudki, kui avalikkuse tähelepanu tõmbas endale hoopis riigihalduse minister Janek Mäggi, kes – nagu selgus – pole valitsusliikme rollist hoolimata ettevõtlusega veel päriselt lõpparvet teinud. Kas suhtekorraldajatest endiste alluvate nõustamine on ministrile sobiv käitumine või mitte, peaks ütlema peaminister. Mõttekoht seegi, milliseid uusi väljakutseid võiks põhitööga nähtavasti alakoormatud valitsusliikmele veel pakkuda.

Tagantjärele tark

IRLi endise juhi, nüüd poliitilise liikumise Eesti 200ga seostatud riigikogu liikme Margus Tsahkna ettepanekud reformida parlamendi töökorraldust langevad huvitavale ajale. Võimuerakonna juhina ei söandanud Tsahkna ette panna riigikogu lihtliikmete palga kärpimist kahe kolmandiku võrra, küll aga nüüd, kui Tsahkna on juba välja öelnud, et uues riigikogus teda suure tõenäosusega ei näe.

Ilmataat toetab EKREt

Kõige originaalsema seletuse EKRE reitingutõusule 21,8 protsendini andis justiitsminister Urmas Reinsalu – küsitlejad ei leidvat suvesooja nautivaid isamaalasi üles, toas passivaid EKRE toetajaid aga küll. Valimiskünnisega maadlevatel isamaalastel jääb vaid loota, et valimispäeval märtsis pole oodata paduvihma, lörtsi, varajast kevadet või ilusat talveilma, sest milline valija sellise ilmaga ikka jaoskonda kipub? Ehk vaid tõrvikurongkäikudes karastunud EKRElased.

Boroditši valik

Kas Deniss Boroditš saanuks Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimeheks ka siis, kui tal polnuks Tallinna linnavolikogu liikme mandaati taskus, teavad vaid asjaosalised ise. Kahtlusi, et reformierakondlase Boroditši uus kõrgepalgaline ametikoht on saadud vastutasuks, et Keskerakond säilitaks volikogus häälte ülekaalu, hajutaks lõplikult vaid see, kui Boroditš lahkuks volikogust. Valijad küllap mõistaks.

Rikkujad, värisege!

Veapunktisüsteem, (mobiilsete) kiiruskaamerate lisamine, lisapatrullid, karistuste karmistamine – liiklusolukorra parandamise südameasjaks võtnud siseminister Andres Anveltile ei saa tegevusetust küll ette heita. Trahvitulu suureneb koheselt, aga kas ka säästetud elude arv?

1 KOMMENTAAR

l
liiklus 29. august 2018, 19:51
valitsus alustage enda liikmete limusiinidega kihutamisest ja moblaga roolis hullamisest ning siis tulge rahva kallale, alles gute,koperdajaga lennake siis kui on hädavajdus,jääb rohkem med.valdkonda ehk abi anda ning leitakse võimalus ka abivajad kiirabiga kaasa võtta

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee