Krimi

Kohus nõustus prokuratuuri seisukohaga ja andis loa mehe vahistamiseks kuni kaheks kuuks.

Teetöölisega tülli läinud meest tulistati vähemalt viis korda (79)

Liis Vaksmann, toimetas Silja Ratt, 3. august 2018, 11:22
Lasnamäe tulistamise sündmuspaik Politseifoto
Prokuratuur on esitanud kahtlustuse tapmiskatses mehele, kes kolmapäeva hilisõhtul Lasnamäel tulistas teist inimest. Laske oli politsei andmetel vähemalt kuus, neist viis mehe pihta ja üks õhku. 

Tänaseks on kahtlustatav üle kuulatud ning prokuratuur taotles kohtult loa mehe vahistamiseks esialgu kuni kaheks kuuks. Kohus nõustus sellega.

Samal teemal

Esitatud kahtlustuse kohaselt tekkis Tallinnas Mustakivi sillal konflikt kahe mehe vahel. Olemasolevatel andmetel lõi kannatanu, 35aastane Artjom kahtlustatavat oimupiirkonda, mille järel võttis kahtlustatav enda nimele registreeritud püstoli Glock ning tulistas õhku ja seejärel Artjomi suunas. Juhtunu tagajärjel sai Artjom raskelt vigastada ja ta viibib endiselt haiglas.

Kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, ringkonnaprokurör Diana Helila ütles, et hetkel on kahe mehe vahel tekkinud tüli põhjust pole teada. “Kahtlustatav, 28-aastane mees loobus ütluste andmisest,” selgitas prokurör. “Praegu on teada, et laske oli kokku vähemalt kuus. Kannatanust isiku oleme välja selgitanud, tegu on 35-aastase mehega. Meie andmetel ei olnud mehed omavahel tuttavad olnud. Omalt poolt jätkame tõendite kogumisega,” lisas ringkonnaprokurör Diana Helila.

Kuigi kahtlustatav ei ole varem kriminaalkorras karistatud olnud, prokuratuur on siiski seisukohal, et toime on pandud raske kuritegu, millest lähtuvalt on alust kohtule vahistamistaotluse esitamiseks.

Õhtulehele teadaolevalt on haiglavoodis 1983. aasta juunis sündinud Artjom, kes on kahel korral kohtulikult karistatud. Näiteks 2015. aastal süüdistati Artjomi selles, et ta 2013. augustis lõi jalaga kahel korral ametikohustusi täitvat võimuesindajat parema jala põlve piirkonda. Sellise tegevusega pani Artjom toime vägivaldse akti võimuesindaja suhtes. Toona oli mees juba ühel korral ka väärteokorras karistatud ja Artjom mõisteti kohtus oma teo eest süüdi ning talle mõisteti karistuseks kolm kuud tingimisi vangistus18-kuulise katseajaga.

2016. aastal astus mees uuesti kohtupinki, kui teda süüdistati avalikus kohas käitumise üldnõuete rikkumise eest, kui see on toime pandud vägivallaga. Ajal, mil oli kehtimas veel eelmine kriminaalkaristus ja kaks väärteokaristust.

Kohus tunnistas Artjomi taas süüdi ja mõistis talle ühe aasta pikkuse vangistuse, millest võeti lühimenetlusest tingitud aeg ning sellele liideti kehtiv karistus. Kokku määras kohus mehele liitkaristuseks 10 kuud ja 29 päeva vangistust, mis asendati üldkasuliku tööga 329 tunni ulatuses.

Kriminaalmenetlus on alustatud karistusseadustiku § 113 lg 1 - § 25 lg 2 järgi (teise inimese tapmise katse). Kohtueelset menetlust viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

79 KOMMENTAARI

t
Tädi 14. august 2018, 00:04
Õige mees kes oma õiguste eest välja astus.Arvan,et kes teda ründas sellele polekski relvaluba väljastatud.
Aga eesti seadused - pättidele tingimsed - õigetele kinnipidamised.
v
vanasõna 4. august 2018, 09:40
Kes otsib, see leiab!
Seega sai ka tülinorijast ja kaklejast kriminaal just seda, mida ta vist juba ammu vajas. Ainult et meil on igasugu kurjategijad lihtsalt eriliselt seaduste kaitseall. Ja nende inimõiguste rikkujad saavad täie määraga karistada.
Loe kõiki (79)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee