Krimi

GALERII JA VIDEO | Üle katuse rullunud autos hukkus turvavööga kinnitamata naine  (97)

Toimetas Silja Ratt, 3. august 2018, 11:11
Raske avarii Viljandimaal Kaspar Pokk
Reedel kella 8.10 ajal sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Viljandimaal Mulgi vallas Abjaku külas piiriäärsel alal. Autojuht ei pööranud juhtimisele piisavalt tähelepanu ning sõitis kraavi. Tagaistmel turvavööga kinnitamata 26-aastane naine paiskus autost välja ning hukkus sündmuskohal.

Samal teemal

Politsei välijuht täpsustas, et Toyota liikus Penuja poolt Abja-Paluoja suunas. Selle roolis oli 28-aastane mees, kes sõidutas oma töökaaslasi. „Praeguseks kogutud andmetel eelnes traagilisele avariile möödasõit sõiduautost Peugeot. Mõlemas autos olid ukraina töölised, kes üksteisele tuttavad. Esmastel andmetel liikus Peugeot 90 km/h alas lubatust oluliselt madalamal sõidukiirusel ning Toyota tegi temast möödasõidu. Sellejärel jäi Toyota juht tahavaatepeeglist taga sõitvaid töökaaslasi jälgima, kaotas masina üle kontrolli ning sõitiski teelt välja kraavi,“ vahendas välijuht esialgset infot sündmuskohalt.

„Masin kaldus lauges paremkurvis oma sõiduvööndist välja vasakule. Kui juht seda märkas, keeras ta teelt väljasõitmise välistamiseks rooli järsult paremale. Kontrolli sõiduki üle ta tagasi ei saanud, masin paiskus vasakule teelt välja kraavi, kus rullus üle katuse,“ rääkis välijuht.

Autos oli neli inimest, kellest tagaistmel kaasa reisinud 26-aastane ei olnud nõuetekohaselt turvavööga kinnitatud. Naine lendas üle katuse rullunud sõidukist välja ning sai vigastusi, mis olid paraku surmavad. Kiirabi andis kahele autos olnud mehele kohapeal esmaabi ning viis haiglasse ühe autos kaasa reisinud naise.

Suur osa liikluses hukkunutest on sõitnud kinnitamata turvavööga

Politsei veendus, et juht oli kaine ning kolm ülejäänud autos sõitnud inimest kasutasid turvavööd nõuetekohaselt.

„Auto juhtimine on tegevus, mis nõuab juhi kogu tähelepanu ning autot ei saa turvaliselt juhtida, kui enam vaadatakse seljatagust liiklust ning vaevu pööratakse pilk sellele, mis eespool toimub,“ rõhutas politsei välijuht.

Ta märkis, et selle raske avarii tingis ühelt poolt tõik, et juhi tähelepanu oli liigpikalt mujal ehk tegeleti kõrvalise tegevusega. „Samas ei olnuks suure tõenäosusega tagajärjed nii traagilised, kui ka 26-aastane naine oleks töökaaslaste eeskujul olnud turvavööga korralikult rihmatud,“ tõdes välijuht.

Juhtunu üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluses.

Tänavu on Eestis liikluses elu kaotanud 50 inimest, kellest 16 olid turvavööga nõuetekohaselt kinnitamata. Mullu samal ajal hukkus liikluses 28 inimest, kellest 11 olid turvavööga kinnitamata.

97 KOMMENTAARI

S
_ 4. august 2018, 18:16
Sügav kaastunne hukkunu omastele.
j
Jüri 4. august 2018, 11:53
Ideaalseid inimesi pole olemas. Õnneks! Sest muidu saaksid päris paljud kommentaatorid enamasti kogu aeg end alaväärtuslikena tundma. :D
Autojuhi...
(loe edasi)
Loe kõiki (97)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee