lemmikloom
Elistvere pargi ilves. (ALDO LUUD)

Elistvere loomapargi emailvesel Gellal on kolm järeltulijat.

Mõne päeva eest tuli tähelepanelikult Looduskalendri veebikaamera jälgijalt Inglismaalt teade, et ta nägi ilvesekaameras ilvese poega, kirjutatakse aasta looma veebilehel.  Kõne Elistverre kinnitas, et emailves Gellal on kutsikad. Elistvere ilvesed pole pikka aega järglasi saanud ja seetõttu rõõmustas see kõiki väga, et just ilveseaastal Gella poegadega maha sai. 

"Kuna nüüdseks on tõesti juba ilvesekaamera jälgijad ka näinud, et meie ilveseaias on pisikesi liikumas, siis me julgeme ka avalikult öelda, et meie Gella on aastalooma tiitlit väga tõsiselt võtnud ja toonud ilmale kolm ilvesepoega," kommenteerib Elistvere külastuskeskuse teabejuht Elle Mäerand.

"Eks lootus oli meil ikka olemas - aga nii oli ka möödunud kevadel - kui Gella enam ei istunud oma tavapärasel kohal."

Siiski ei olnud Elistvere töötajad viimase ajani väga kindlad, kui palju on Gellal poegi. Niisama neid puude-põõsastega kaetud varjatud soppidega ilvese aedikus näha pole.

"Suvel on ikka nii, et puud lähevad lehte ja rohi kasvab ja ilveseid ongi raskem jälgida. Ja tänavu veel ka varakult saabunud suvi ja palavus, kõik hoiavad vilu varju."

Jaga artiklit

2 kommentaari

M
Muri  /   08:23, 3. aug 2018
Rumal jutt! Kaslasel ei saa mingeid kutsikaid olla, need on koerlastel. Ilvesel, tiigril, lõvil jms on ikka pojad!
S
sama  /   13:02, 3. aug 2018
paika on külastanud ka lõvivasikad, tiigritalled ja leopardivarsad.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis