Bauhof | Sisuturundus

3 nutikat nippi, kuidas taimi õigesti kasta! 

Bauhof, 3. august 2018 09:53
Foto: Envato Elements
Suve üheks suurimaks mureks aias muruniitmise kõrval on kastmine. Mitte ainult peenrad, vaid ka kevadel istutatud iluaia puud-põõsad ning muru janunevad vee järele. Kasta pigem harvem, aga korraga rohkem!

Kuna taimed saavad vett mullast juurtega, peab kastmisvesi jõudma juurteni. Kastes lühiajaliselt, niisutame ainult pealmist mullakihti ja vesi taime juurteni ei jõuagi. Väga vale on kasta märjaks taimed, aga jätta nende alune muld kuivaks. Ka lühiajaline vihm ei suuda taimi korralikult kasta, sest juurte sügavusele mulda ei pruugi niiskus jõuda. Pigem aurustub see vähene vesi mullapinnalt üpris kiirelt, eriti kui päike käib kõrgelt.

Samal teemal

Üks viis mullaniiskust kontrollida on selline: torka nimetissõrm mulda ning kui muld on sõrmesügavuselt veel kuiv, tuleb kastmist jätkata. Üks-kaks korda nädalas vähemalt sõrmesügavuselt läbikastetud pinnas on piisav muru, püsikute ja väiksemate ilupõõsaste jaoks. Suuremad puud vajavad sügavamat läbikastmist. Kastmistarvikute ja kastmisvahendite valik sõltub aia suurusest, taimestikust, aiapidaja soovidest ja võimalustest, aga ka koduaia mulla tüübist jms.

Kui kastetavad pinnad ei ole suured, võib kastmistöö ära teha kastekannuga.  Siiski on kastmise lihtsustamiseks.. Loe edasi Bauhofi Aiaparadiisi blogist!

Kastmise erinevatest võimalustest loe SIIT!

Voolikute kohta SIIT ning tilkkastmissüsteemi kohta SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee