Eesti uudised

Viljandis peiedelt kainenema viidud mehe narkotest oli positiivne (34)

Toimetas Triinu Laan, 2. august 2018, 14:23
Foto on illustratiivne. PantherMedia/Scanpix
Pühapäeval Viljandis oma Odessas hukkunud sõpradele mälestuspeo korraldanud seltskonnast kainenema viidud mehe narkotest osutus positiivseks. 

29. juuli õhtul sai politsei väljakutse Viljandis Mureli tänaval majja, kus toimus lärmakas pidu ja tänaval kärsatati autorehve. Selgus, et seltskond täisealisi pidas matusepidu, mis väljus kontrolli alt ega arvestanud ümberkaudsete inimeste soovi öörahule. Kuna seltskond oli suur, kaasati väljakutsele täiendavaid abijõude ning politsei viis seltskonnast seitse inimest kainenema. 

Samal teemal

"Seltskonnale tehtud narkoproovidest üks oli positiivne ning reageeris kanepile ja kokaiinile. Tegu oli mehega, kes on sarnase rikkumise tõttu kohalikele korrakaitsjatele ka varasemast tuttav ning saanud toonagi karistada," kommenteeris Viljandi piirkonnapolitseinik Meelis Lill. 

Mehele määrati väärteomenetluses väikeses koguses narkootilise aine ebaseadusliku käitlemise eest rahatrahv, 200 eurot.

Lõina prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk täpsustas, et kiirtest ainult tuvastab, et isik on narkootilist ainet tarvitanud. "Narko kiirtestiga saab tuvastada ka mitme nädala tagust narkoaine tarvitamist ehk siis antud juhul ei saa testi tulemustest lähtuvalt väita nagu oleks ainet tarvitatud möödunud nädalavahetusel peiepeol, see võis olla ka üritusele eelnenud ajal," selgitas Virk. 

Laupäevase rehvipõletamise ja pühapäevase öörahurikkumise osas käivad menetlused avaliku korra rikkumist käsitleva paragrahvi alusel. Neis juhtumites on üksikasjad veel selgitamisel. Politseile teatati korra ja rahu rikkumisest alles pühapäeval, varasemalt kelleltki tähelepanekuid ega pretensioone ei laekunud. 

Nii käisid piirkonnapolitseinikud ka veel tagantjärele kohalike elanikega suhtlemas ning uurimas, kas ja kuidas selline peiepidu nende igapäevaelu mõjutas või häiris.

Inimestega suheldes selgus, et paljud olid nädalavahetusel kodudest ära ja paikseks jäänud ei täheldanud sel nädalavahetusel midagi nii kriitilist, vaid kuulsid sellest vahejuhtumist alles tagantjärele meedia vahendusel. 

Politsei on ka korduvalt asjaosaliste endiga suhelnud ning tagantjärele tunnistavad nad, et raske uudis sõprade surmast ja nende ärasaatmiseks korraldatud peiepidudel tarvitatud alkohol tegid oma töö. See mõistagi ei õigusta korrarikkumist ning vaevalt lahkunudki selle üle oleks uhkust tundnud, et nende auks korraldatud koosviibimine osadele arestimajas ning nõnda suure negatiivse meediatähelepanu ja avaliku hukkamõistuga lõppeb. 

Laupäeval saadeti Viljandi krematooriumist ära Allar Hansson ja pühapäeval saadeti Viljandi Jaani kirikust ära Einar Kerner, kes surid juuli keskel Odessa hotellitoas esialgsetel andmetel narkootikumide tarvitamise tagajärjel. Mõlemad mehed elasid Mureli tänaval.

34 KOMMENTAARI

l
laske ta koju 2. august 2018, 23:45
positiivseid inimesi peaaegu pole
keegi pole enam kellegagi rahul
peame neid hoidma
h
2. august 2018, 21:09
Haiged narkarid
Loe kõiki (34)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee