Loomad

Tallinna linnaosavanemad: inimesed, ärge toitke linde! (6)

Toimetas Silja Ratt, 2. august 2018, 13:02
Surnuks söödetud luigepere Lasnamäe linnaosavalitsu
Tallinna linnaosavanemad kutsuvad inimesi üles linde mitte toitma, kuna kasu asemel teeb see neile ainult kahju. Veelindude toitmine on õigustatud vaid väga külmadel talvedel rannikuäärse vaba vee puudumisel, kuid see on pigem erand ning ka siis tuleks neile anda mitte saia, vaid sobivaid juur- ja puuvilju.

Appi palutakse ka kasvatajaid ja õpetajaid, kes saavad lastele jagada teadmisi, millised võivad olla lindude toitmise tagajärjed. Ühtlasi kutsutakse kodanikke üles ka kaaslinlasi takistama, kui nood peaks linde toitma. Haiget lindu märgates tuleb helistada telefonil 1313.

Järgmisest aastast asuvad igas linnaosas tööle pargivahid, kes hoiavad pargis korda ning jälgivad, et linde ei toidetaks.

"Olgem loodusesõbralikud ja õpetame ka oma lapsi ja lähedasi loodust kaitsma!" kõlab üleskutse. "Igaüks saab aidata. Kui näete kedagi linde toitmas – sekkuge!"

Hiljuti läks halvasti Lasnamäe Pae pargi luigeperel, kelle festivalikülastajad surnuks söötsid. Keskkonnaspetsialistid uurisid asja ja selgitasid välja, et suur luigepere oli sobimatu toitmise tagajärjel surnud. Vaid ühe luigepoja elu õnnestus päästa.

Samal teemal

31. juuli 2018, 18:11
Festivalikülastajad söötsid Pae pargi luigepere surnuks

6 KOMMENTAARI

k
Karu 2. august 2018, 15:34
Tallinnas Karu, Aedvilja ja selle piirkonna teistel tänavatel käib iga päev üks naisterahvas suurte kottidega kajakaid söötmas. Ja sead juba aastaid. ...
(loe edasi)
a
.... 2. august 2018, 14:38
analoogselt suitsupakkide koledatele piltidele tuleb sinna tiigi veerde panna suur plakat surnud luigepoegadega ning "tänukiri" kõigile neile, kes oma ogarusest ja hoiatustele vaatamata sobimatu toiduga tapsid. Ja seda mitmes keeles.
Loe kõiki (6)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee