Eesti uudised

Avastamata HIV-nakkuse juhtumit uuriv arstide komisjon veeretas süü patsiendi kaela (26)

Eesti Päevaleht, 2. august 2018, 09:00
Arstide komisjon veeretas süü HIV-i nakatunud patsiendi kaela Pixabay.com
Kahe nädala eest tegi tervishoiuteenuse kvaliteedi eksperdikomisjon (TKE) otsuse juhtumi kohta, kus arstid ei suutnud ligi kahe aasta jooksul avastada patsiendi HIV-nakkust, kuigi ta tiirutas sel ajal eri hädadega mitme Kesk-Eesti raviasutuse vahet. Juhtum annab ettekujutuse, kuidas arstide komisjon töötab – tuleb välja, et komisjon ise asjaolusid ega dokumente ei kontrolligi, vaid usub lihtsalt väiteid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Otsust nähes avastas patsient, et komisjon oli nakkuse avastamata jätmise süü hoopis tema kaela veeretanud. Komisjon väitis otsuses: „Patsient jättis esitamata väga olulise terviseinformatsiooni, et ta elukaaslasel on diagnoositud HIV-positiivsus, mis võinuks perearsti ja naistearstid palju kiiremini õige diagnoosini juhatada.” See väide ei pea paika, sest kõnealuse naise mehel ei olnud HIV-positiivsust diagnoositud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

27. juuli 2018, 16:41
Suguhaigusest ei kaitse ka pikk suhe: usalda partnerit, aga ikkagi kontrolli ennast

26 KOMMENTAARI

m
mõtetu hala 2. august 2018, 15:02
mõtetu ja vastutustundetu hala. Patsient ongi ju ise süüdi, kes siis veel? Üldiselt, maksumaksjate raha eest hiv ravi tuleb ära lõpetada, igaüks kandku ravikulud ise. Perekool on täis neid süüdimatuid naisi, kes raha nimel rasestuda üritavad.
Loe kõiki (26)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee