Andrew Brunson (AP/Scanpix)

USA kehtestas Türgi justiitsministrile ja siseministrile sanktsioonid seoses ameeriklasest pastori Andrew Brunsoni vangistusega. 

Põhja-Carolinast pärit pastorit on kinni peetud juba ligi kaks aastat, süüdistatuna seotuses poliitiliste rühmitustega, vahendab BBC. 

„Me usume, et ta on ebaausa ja ebaõiglase kinnipidamise ohver,“ ütles Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders. Kõneldes reporteritega sõnas Sanders, et neil pole ühtegi tõendit, mis näitaks, et Brunson oleks midagi valesti teinud. Sanders lisas, et pastori kinnipidamises on olulist rolli mänginud just need kaks Türgi ministrit. 

Läinud nädalal hoiatas president Donald Trump, et Türgit ootavad suured sanktsioonid, kui usumeest koheselt ei vabastata.

Türgi sõnul on aga USA nõudmine pastor vabastada vastuvõetamatu. „Kutsume USA administratsiooni üles sellisest valest otsusest taganema,“ teatas kolmapäeval Türgi välisminister oma avalduses. „Vastasel juhul saab sellisele agressiivsele suhtumisele, mis ei teeni ühtki eesmärki, olema vastureaktsioon,“ seisis teates. 

Jaga artiklit

1 kommentaar

E
eremiit  /   17:06, 2. aug 2018
tyrgi see on erdögan, tema ministrid on ta sulased aga usa teeb oieti et pigistab neid moslemeid

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis