Kuvatõmmis Kataloonia väljaandestFoto: E-Notícies
Ohtuleht.ee 1. august 2018 13:07
Kataloonia liider Quim Torra jagas oma Twitteri kontol võltsitud fotot president Kersti Kaljulaidist, millel viimane kustus üles vabastama poliitvange.

Praeguseks on fotomontaaž eemaldatud, kirjutab Kataloonia väljaanne E-Notícies. Väära infoga pildi aluseks oli foto Kaljulaidist, millel ta hoiab plakatit Venemaal vangis oleva Ukraina filmirežissööri Oleg Sentsovi toetuseks. 

Torra teatas oma sissekandes, et tegemist pole väikese žestiga, sest on esmakordne, kui rahvusvaheline poliitik nõuab Kataloonia poliitvangide vabastamist.

Fotomontaaži jagajaid oli ligi 3000, meeldivaks märgiti see pea 3500 kasutaja poolt.

"Tänasel sotsiaalmeediaajastul on paraku nii nagu selles kuulsas ütluses, kus vale jõuab mitu tiiru maakerale peale teha enne kui tõde püksid jalga saab ja sotsiaalmeedias palju tähelepanu saanud asju kuidagi lõplikult veebiavarustest kustutada on pehmelt öeldes keeruline. Oleme omalt poolt reageerinud ja suhelnud platvormidega nii ametlike raporteerimistööriistadega kui ka otse nende kontoritega. Oleme ka ühendust võtnud mitmete sotsiaalmeediakontode haldajatega ja palunud võltsingu eemaldada, mõni on seda ka teinud. Hea meel on muidugi ka kõigi nende tähelepanelike inimeste üle, kes sealsamas piltide all on tihti ka tähelepanu juhtinud, et tegemist on võltsinguga," kommenteeris võltsingut presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe. 

Täiendatud kl. 16:22 - lisatud presidendi kantselei kommentaar